WIZYTA NA UZ
Dodane przez z_promocji dnia 03/31/2019 14:31:25


W środę, 27 marca br. przemkowscy licealiści i uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia odwiedzili Uniwersytet Zielonogórski. Wyjazd był jednym z punktów realizacji projektu "Przemkowski licealista - aktywny obywatel w Niepodległej Polsce", który realizujemy dzięki wsparciu Fundacji Santander Bank Polska, w ramach programu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży". Pierwszym punktem wycieczki edukacyjnej był Wydział Ekonomii i Zarządzania. Uczniów i ich opiekunów przywitał prodziekan ds. jakości kształcenia dr Paweł Szudra, który opowiedział o Wydziale. Następnie odnosząc się do założeń projektu, licealiści mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat roli ekonomii w życiu obywatela i wpływu gospodarki na państwo i odwrotnie. Wykład z zagadnień ekonomicznych wygłosił dr Zbigniew Binek.
Kolejnym celem wizyty był Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Tutaj dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zajęcia w Centrum Medycyny
Translacyjnej oraz zajęcia sportowe, a szczególnie test sprawnościowy dla służb mundurowych, który chętni uczniowie Zespołu Szkół przeszli pomyślnie.

Po zajęciach na UZ przyszedł czas na relaks. Młodzież bawiła się doskonale w Parku Trampolin.