Z WIZYTĄ W WROCŁAWSKIM ZOO
Dodane przez z_promocji dnia 06/16/2019 11:49:51

W czwartek 06 czerwca 2019 r. grupa licealistów z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wraz z opiekunami Anną Hynek oraz Agnieszką Wałowską udała się pociągiem do Wrocławskiego ZOO.

Spacerując po ogrodzie zoologicznym mogliśmy podziwiać mnóstwo egzotycznych zwierząt. Największym zainteresowaniem była część Afrykarium, gdzie zachwycaliśmy się ogromnymi akwariami z różnorodnymi gatunkami królestwa zwierząt oraz pokazowymi karmieniami. W tej części ZOO znajduje się 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb!

Tematem naszej wizyty w ZOO była bioróżnorodność. Naszym celem było zrozumienie, dlaczego różnorodność form życia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi, w tym także człowieka. Ogromnie ważne jest, aby każdy z nas miał świadomość własnego wpływu na niszczenie i ochronę bioróżnorodności.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest ciekawym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu a zarazem kopalnią wiedzy o życiu zwierząt. Pomimo upalnej aury w drodze powrotnej młodzieży dopisywały humory i z entuzjazmem dzielili się wrażeniami z wyprawy, czego dowodem jest skromny fotoreportaż.


A. Hynek