Wolontariusze po mistrzowsku odegrali bajkę "O rybaku i złotej rybce" Martyna Sykuła z klasy 3b gimnazjalnej - żona rybaka, była w tym dniu niekwestionowaną gwiazdą desek przedszkolnego teatru. Jej bajkowy mąż - Dawid Miszkiewicz, z klasy 3c gimnazjalnej wspaniale odegrał rolę uległego, zawstydzonego pazernością swej połowicy rolę rybaka, natomiast Bartosz Wyszyński z klasy 3c gimnazjalnej - narrator swym spokojnym, dramatycznym głosem przeprowadził widzów przez to niecodzienne bajkowanie. Battłomiej Przybylski z klasy 3c gimnazjalnej ukryty we wspaniałym (własnoręczne dzieło Bartosza Wyszyńskiego) kostiumie ryby z właściwie sobie poczuciem humoru spełniał kolejne zachcianki, wiecznie niezadowolonej Rybakowej. Michał Węgrzyn z klasy 3c gimnazjalnej odpowiedzialny był za scenografię i nagłośnienie. Julia Mała, Malwina Lipiec z klasy I Liceum Ogólnokształcącego i Klaudia Kurkowska z II klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół ubrane w przepiękne kostiumy niczym Krystyna Czubówna przeczytały kultowe bajki: "Królewna na ziarnku grochu", "Trzy świnki", "Dwanaście tańczących księżniczek". Nasze starsze wolontariuszki przeprowadziły również konkurs wiedzy na temat prezentowanych treści. Przedszkolaki, które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymały przygotowane przez wolontariuszy nagrody- przyklejanki - śmieszanki.
Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie już w 2008 roku włączył się do ogólnopolskiej akcji Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", która została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa.
Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego oraz moralnego - dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe. Nasi wolontariusze uczestnicząc w tej akcji oprócz wspomnianej misji Fundacji "ABCXXI-Cała Polska Czyta Dzieciom" integrują się z przedszkolakami, którym nie straszne będzie w przyszłości przekroczenie progu szkoły, gdyż będą już mieli w niej znanych im, starszych kolegów, którzy bawili się z nimi w "bajkowanie".
Małgorzata Zawiłowicz
|