Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
Robotyka w ZS Przemków


Miło nam zaprezentować pierwsze efekty prac nowych uczestników zajęć robotyki w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

W związku z faktem, że w roku szkolnym 2016/2017 zajęcia ze względu na ukończenie szkoły (przede wszystkim naszego Liceum w Zespole Szkół w Przemkowie) praktycznie wszyscy (poza jednym uczniem LO, który uczęszcza drugi rok na zajęcia robotyki), dotychczasowi uczestnicy zajęć robotyki zakończyli także i te zajęcia. Przeprowadziliśmy nabór nowych członków, którzy dopiero we wrześniu 2017 roku rozpoczęli swoją przygodę z robotyką.

Po raz pierwszy poza uczniami naszego Liceum, postanowiliśmy zaangażować także uczniów młodszych, w szczególności klas 6 szkoły podstawowej. Mimo, iż pojawiały się głosy, że są to uczniowie zbyt młodzi na tego typu zajęcia (sami także byliśmy ciekawi jak się to uda) postanowiliśmy spróbować. Tym przyjemniej jest nam zaprezentować pierwsze przykładowe prace tych uczniów, których każde postępy w tej trudnej, ale nowoczesnej dziedzinie naukowej pozwalają nam patrzeć z optymizmem na przyszłość robotyki w Przemkowie i zapewne są to pierwsze prace przyszłych inżynierów automatyki, robotyki, informatyki itp.

Prezentowany projekt zrealizowany został przez ucznia klasy 6 - Jakuba Florkowskiego, należy jednak zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy poradzili sobie z tym lub podobnymi projektami.

Jakub wykonał i oprogramował samodzielnie projekt "świateł drogowych" Przemkowskiego skrzyżowania zlokalizowanego obok Zespołu Szkół w Przemkowie.

Dodatkowo uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Damian Janus poradził sobie z oprogramowaniem prototypowego jak na razie robota, który już całkiem dobrze spełnia funkcję robota balansującego. Robot wykorzystuje czujniki przyspieszenia i żyroskop wykonane w technologii MEMS. Damian poradził sobie także z filtrem komplementarnym łączącym wskazania obu czujników i wzajemnie kompensującym błędy wskazań czujników, w tym dryft żyroskopu i szum wskazań akcelerometru.
O dalszych postępach będziemy sukcesywnie informować, a teraz gratulujemy postępów.

Dodatkowo postaramy się przy okazji obecnej przebudowy witryny Zespołu Szkół dodać zakładkę specjalnie dla zajęć robotyki i zbierać pojawiające się informacje w jednym miejscu.
   
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji