Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
FINAŁ IV GRAND PRIX

Wszystko co dobry, kiedyś się kończy! W czwartek 31 marca odbył się ostatni V Turniej IV Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Ostatni, ale niezwykle zacięty, pełen niespodzianek. Pasjonujące pojedynki rozpoczęły się wraz z pierwszą rundą, i tak było do końca. Wszystko jednak w przyjaznej atmosferze i duchu fair play. W grupie szkół podstawowych walczyło jedenaścioro uczniów. Po siedmiu rundach troje uczniów miało na swym koncie po 5,5 punktów - Katarzyna Zielonka, Krzysztof Mydłowski i Michał Dźwigaj. Zwycięzcą V Turnieju okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 - Krzysztof Mydłowski. Drugie miejsce zajął Michał Dźwigaj, zaś trzecie Katarzyna Zielonka - oboje z Szkoły Podstawowej nr 1. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy.


W grupie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych walczyło dziesięcioro uczniów. Zdecydowanym faworytem był finalista Finałów Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w szachach klasycznych - uczeń klasy 3B Publicznego Gimnazjum Szymon Dryja. Faworyt nie zawiódł i po siedmiu rundach zdecydowanie wygrał V Turniej. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 2LO - Krystian Teler, zaś trzecie miejsce niespodziewanie zajęła uczennica klasy 3B - Anna Mydłowska. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy.


Po wręczeniu medali i dyplomów za V Turniej nastąpiło podliczenie wszystkich turniejów IV Grand Prix. Z pięciu turniejów pod uwagę brano cztery z najwyższą ilością punktów. W grupie szkół podstawowych I miejsce w IV Grand Prix zajął Adrian Tarawski, II miejsce Michał Dźwigaj (obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie), III miejsce Krzysztof Mydłowski z Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie. W "starszej" grupie I miejsce zajął uczeń Publicznego Gimnazjum Szymon Dryja, II miejsce Krystian Teler, III miejsce Michał Mazur - obaj są uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe. Medale oraz figurki szachowe zostały ufundowane przez Państwo Katarzynę i Józefa Tarawskich, puchary i nagrody rzeczowe przez dyrektora Zespołu Szkół. Serdecznie dziękujemy za sędziowanie Panu Stanisławowi Stępińskiemu oraz Pani Monice Marciniak za pomoc w organizacji turniejów. Zwycięzcom gratulujemy!!!

   
FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ W SZACHACH


W środę 23 marca chojnowskie Miejskie Centrum Kultury, które mieści się w dawnym Domu Schrama, czyli Domu Chemika, gościło drużyny szachistów z szkół gimnazjalnych w eliminacjach strefy legnickiej Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Szachach Drużynowych. Niestety do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. Publiczne Gimnazjum w Zesple Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Dryja (3B), Anna Mydłowska (3B), Damian Lewandowski (3B) i Aleksandra Jas (2C). Niestety nasza drużyna jest drużyną amatorów-pasjonatów "królewskiej gry", a w turnieju mierzyli się z zawodnikami posiadającymi wieloletnie doświadczenie turniejowe i posiadających kategorie szachowe. Jedynym "zawodowcem" jest kapitan drużyny Szymon Dryja, finalista Mistrzostw Polski Juniorów w szachach W finale strefy legnickiej wzięło udział dziesięć drużyn ze szkół gimnazjalnych. Do finału wojewódzkiego awansowały drużyny z Lubina i Legnicy. Drużyna naszej szkoły zajęła czwarte miejsce, tracąc niewiele do wyższego miejsca. Gratulujemy zaciętej i fair play walki!!!

   
STREFA LICEALIADY SZACHOWEJ


22 marca chojnowskie Miejskie Centrum Kultury, które mieści się w dawnym Domu Schrama, czyli Domu Chemika, gościło szachistów z szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach strefy legnickiej Dolnośląskiej Licealiady Szachowej. Niestety do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Krystian Teler (2LO), Alan Szatkowski (2ZSZ), Michał Mazur (1LO) i Agnieszka Duma (2LO). Nasi szachiści walczyli z rozmysłem, pasją i determinacją. Niestety nasza drużyna jest drużyną amatorów-pasjonatów "królewskiej gry", a w turnieju mierzyli się z zawodnikami posiadającymi wieloletnie doświadczenie turniejowe i posiadających kategorie szachowe. W finale strefy legnickiej wzięło udział osiem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Do finału wojewódzkiego awansowały drużyny LO nr 1 z Lubina i Legnicy. Drużyna naszej szkoły zajęła szóste miejsce, tracąc niewiele do wyższego miejsca. Gratulujemy pięknej walki!!!

   
ZWYCIĘZCA DIECEZJALNEGO FINAŁU KONKURSU

19 marca 2016 roku w Zielonej Górze odbył się diecezjalny finał konkursu "Miłosierdzie Boże - Testament Jana Pawła II". W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie: Joanna Drabik (1LO) i Szymon Lewandowski (3LO), pod opieką ks. Michała Płończaka. Finał poprzedził etap szkolny, polegający na napisaniu pracy pisemnej pt. "Miłosierdzie Boże w moim środowisku". Prace naszych uczniów okazały się najlepszymi, co umożliwiło przejście do kolejnego etapu. Finał konkursu opierał się na dyskusji, w której uczestnicy mieli zmierzyć się z tematem "Litość, naiwność, a może coś innego? Jak człowiek poprzez uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy uczestniczy w miłosierdziu Boga?". Po zmaganiach finalistów, jury przyznało Szymonowi Lewandowskiemu I miejsce i Joannie Drabik - V miejsce. Zwycięzca wygrał nagrodę główną - Pielgrzymkę do Rzymu, ufundowaną przez bpa Tadeusza Lityńskiego.

   
I TURNIEJ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ

12 marca 2016 r. wystartowała Przemkowska Liga Szachowa pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Dzięki pomysłowi Państwa Katarzyny i Józefa Tarawskich udało się stworzyć nowy turniej, który swym patronatem i pomocą objął Burmistrz Przemkowa, pan Jerzy Szczupak. W sobotę 12 marca w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się pierwszy Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej. Szachiści rywalizowali w trzech kategoriach: A – urodzeni do 2006 r., B – urodzeni pomiędzy 2005-2003, C – open. Turniej sędziował pan Stanisław Stępiński. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół – pan Dariusz Dźwigaj i Burmistrz Przemkowa pan Jerzy Szczupak. Na turniej przyjechali zawodnicy z Lubina, Żar, Szprotawy, Wiechlic, Niegosławic, Polkowic, Tomaszowa, no i oczywiście z Przemkowa. Po zaciętej walce do ostatniej rundy poznaliśmy zwycięzców I Turnieju Przemkowskiej Ligi Szachowej. W grupie A – I miejsce zajął Adrian Tarawski (SP nr 1 w Przemkowie) , II miejsce – Kamil Grygorczyk (SP nr 1 w Przemkowie), III miejsce Alan Wójcik (PSP w Wysokiej). W grupie B – I miejsce Mariusz Weryszko (SP w Suchej Dolnej), II miejsce – Michał Dźwigaj (SP nr 1 w Przemkowie), III miejsce – Bartosz Archuticz (SP w Suchej Dolnej). W grupie C – I miejsce zajął pan Hubert Zieliński, II miejsce – pan Andrzej Taler, III miejsce – pan Stanisław Barański. Rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Przemkowa pana Jerzego Szczupaka. Każdy ze zwycięzców otrzymał dyplom, medal oraz egzemplarz nowego „Rocznika Przemkowskiego”, zaś za pierwsze miejsce Burmistrz Przemkowa ufundował czarki z przemkowskim miodem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Przemkowskiej Ligi Szachowej, a w szczególności – panu Jerzemu Szczupakowi, państwu Katarzynie i Józefowi Tarawskim, panu Stanisławowi Stępińskiemu, państwu Karolinie i Ryszardowi Mydłowskim oraz przemkowskim licealistkom – Kindze Kaczor, Patrycji Mazur i Kamili Sykuła.

   
POWIATOWY ETAP W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

11 marca w Polkowicach odbyły się powiatowy etap Mistrzostw w Szachach Drużynowych. Przemkowianie startowali w kategorii gimnazjum i szkół podstawowych. Drużyna Publicznego Gimnazjum (Szymon Dryja, Anna Mydłowska, Damian Lewandowski, Aleksandra Jas) zajęła drugie miejsce uzyskując awans do etapu strefowego. Największy sukces odniosła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie (Adrian Tarawski, Michał Dźwigaj, Michał Marciniak, Katarzyna Zielonka) zajmując I miejsce. Młodzi Przemkowianie zdobyli 7 pkt. pokonując faworytów Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach 3-1, remisując z SP z Chocianowa 2-2, zaś z innymi drużynami wygrywając 4-0. Teraz czeka ich rywalizacja w Chojnowie o awans do finału wojewódzkiego. Należy dodać, iż drużyna przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego również uzyskała awans do etapu strefowego w Chojnowie. Życzymy im powodzenia!

   
DZIEŃ KOBIET

Dnia 08 marca 2016r odbył się w ZS uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Apel w całości był przygotowany i zorganizowany przez Jolantę Trygar. W apelu udział brała cała klasa IIIa, a prowadzili go wspólnie Kacper Drabik i Piotr Safin. Dwoje uczniów z klasy IIa - Klaudia Mączka i Marcin Jędrzejowski zagrali piękne utwory na saksofonach. Z kolei klasa IIIa zabawiała widownię scenkami o typach kobiet, którymi to kobietami byli przebrani chłopcy. Była też krótka scenka z „Moralności pani Dulskiej”, w której wystąpiły: Agnieszka Domańska- Hanka, i Barbara Skrzyńska- Dulska. Apel zakończył taniec w wykonaniu wszystkich chłopców z klasy, ubranych jednakowo, który okazał się przysłowiową „wisienką na torcie”. Nad oprawą muzyczną czuwał Jakub Walner i Piotr Choma.

   
XXV TURNIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ

5 marca po raz XXV pan Stanisław Stępiński zorganizował Turniej Spółdzielni Mieszkaniowej Przemko. Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Spółdzielni na czele z panem Jackiem Janikowskim. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach – open i szkół podstawowych. W grupie open zwyciężył pan Radosław Czachor, drugie miejsce zajął pan Robert Dubowski, zaś trzecie przypadło panu Stanisławowi Barańskiemu. W tej grupie dzielnie walczyło dwóch uczniów przemkowskiego liceum – Krystian Teler i Michał Mazur oraz uczeń przemkowskiej szkoły zawodowej Alan Szatkowski. Wśród szkół podstawowych wygrał Adrian Tarawski, drugie miejsce zajął Michał Dźwigaj, trzecie Krzysztof Mydłowski. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Startowali zawodnicy z I i II kategoriami szachowymi, a nawet kandydaci na mistrza!

   
DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. 1 marca obchodzimy to wyjątkowe Święto. 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce czcimy pamięć polskich żołnierzy, dla których słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie były pustymi sloganami. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie pod opieką pani Iwony Łopacińskiej-Skraba przypomnieli wszystkim o tym Dniu akcją plakatową, w tym własnoręcznie wykonanymi. Młodzież miała okazję zapoznać się z dziejami kilku "Wyklętych". W marcu udaliśmy się do kina na film "Historia Roja".

   
Dzień Bezpiecznego Internetu

„Lepszy Internet zależy od Ciebie” pod takim hasłem w tym roku był obchodzony w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Korzystając z materiałów Fundacji Dzieci Niczyje w szkole zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego – Darię Sapian i nauczyciela informatyki – Pawła Kuźmiaka zajęcia edukacyjne dla wszystkich klas Publicznego Gimnazjum, klas zawodowych i klas licealnych. Poruszana tematyka była bardzo szeroka: cyberprzemoc, seksting, hejt, umiejętne korzystanie z technologii teleinformacyjnej, telefony interwencyjne. W szkole odbyły się działania mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w chwili zagrożenia oraz gdzie szukać ewentualnej pomocy. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursie na plakat „Lepszy Intenet zależy od Ciebie”. Ponadto w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne teatru IMPRESJA z Krakowa „Wyjść poza schemat”, dotyczące cyberprzemocy i jej skutków.

   
WYJŚC POZA SCHEMAT

W dniu 23 lutego 2016r. z okazji prowadzonych w szkole we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Saferinternet Dni Bezpiecznego Internetu gościliśmy w naszej szkole aktorów z Agencji Artystycznej IMPRESJA z Krakowa z przedstawieniem „Wyjść poza schemat” - STOP CYBERPRZEMOCY. Młodzieży naszej szkoły przybliżono tematykę zagrożeń związanych ze światem wirtualnym. Program przedstawienia tworzył spójną całość opartą na trzech aspektach: uzyskanie wiedzy na temat cyberprzemocy, poznanie sposobów działania oraz uwrażliwianie emocjonalne na skutki tego zjawiska. Sam tytuł przedstawienia nie jest bez znaczenia – każe wychodzić poza schematy – utartych stereotypów, naszej wygody, braku odwagi, obojętności. Aktorzy pokazali w czytelny sposób, jak wielkie spustoszenie sieje w naszym życiu nieumiejętne korzystanie z nowoczesnej technologii, jak puste są relacje międzyludzkie oparte tylko na sms-ach lub rozmowach internetowych. Ta lekcja - inna niż wszystkie - pokazała naszym uczniom, że stosowanie cyberprzemocy jest złe, niszczące i że się zwyczajnie nie opłaca.

   
Strona 28 z 72 << < 25 26 27 28 29 30 31 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji