Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
LISTOPADOWY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada, po raz czwarty, przeszedł ulicami Przemkowa Marsz Niepodległości. Tegoroczny Marsz Niepodległości zapoczątkowała Msza Święta w kościele parafialnym odprawiona w intencji Dzieci Wojny i Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz kan. Krzysztof Mrukowicz. W uroczystości wzięli udział pani senator RP Dorota Czudowska, burmistrz Przemkowa pan Jerzy Szczupak, przewodniczący Rady Miejskiej pan Janusz Matuszak, członkowie Stowarzyszenia Dzieci Wojny, przedstawiciele Oświaty, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół oraz parafianie. Ceremonię uświetniły poczty sztandarowe, w tym poczet sztandarowy Zespołu Szkół (Damian Janus, Martyna Hubica, Izabela Denuszek).


Po Mszy Świętej uczestnicy udali się w wspólnym marszu w okolice biblioteki miejskiej, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pomnika Dzieci Wojny. Uroczystego odsłonięcia dokonali: pani senator Dorota Czudowska, burmistrz Jerzy Szczupak i przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matuszak. Po okolicznościowych przemówieniach IV Marsz Niepodległości przeszedł dalej przemkowskimi ulicami.

   
VIVAT POLONIA


4 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się przesłuchania IX Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Vivat Polonia". Organizatorami tego Festiwalu są: ZSE im. Jana Pawła II w Głogowie, Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawłą II oraz MOK w Głogowie. 9 listopada odbył się koncert finałowy z wręczeniem nagród. W kategorii gimnazja II miejsce zajęła uczennica klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im.Ireny Sendler w Przemkowie - Angelika Maszczak pod opieką artystyczną pani Barbary Kowalskiej. Angelika otrzymała puchar Dyrektora BZ WBK w Głogowie oraz nagrodę rzeczową również ufundowaną przez Dyr. BZ WBK w Głogowie. Gratulujemy!!!

   
JESIENNY TURNIEJ V GRAND PRIX

W środę 26 października rozegrał się II Jesienny Turniej V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Tradycyjnie już młodzi szachiści toczyli zmagania w dwóch grupach: grupie A młodszej, w której rywalizują uczniowie szkół podstawowych i grupie B starszej - dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku chętni uczniowie ze szkoły podstawowej mogą zagrać w grupie starszej. Sędzią głównym zawodów był pan Stanisław Stępiński.



W młodszej grupie rywalizowało dziewięciu szachistów grając dziewięć rund systemem kołowym. I miejsce zajął Michał Dźwigaj, drugie - Michał Marciniak, trzecie - Aleksander Mydłowski. W "starszakach" walczyło 18 zawodników. Rywalizacja była zacięta do ostatniej partii. Dla niektórych był to pierwszy w życiu turniej szachowy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Szymon Dryja (klasa 1LO), drugie - Krystian Teler (3LO), trzecie - Radosław Kozłowski (3PG).

   
JAK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ

Dnia 24 października 2016 r. około 80 uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie uczestniczyło w żywej lekcji historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Spektakl historyczno-edukacyjny został przedstawiony przez Agencję Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Widowisko przybliżało najważniejsze wydarzenia i daty z okresu XVII-wiecznej Polski, skupiając się głównie na epoce króla Jana III Sobieskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojedynku na szable pomiędzy Janem III a Bohunem, wygrał oczywiście nasz król. Młodej widowni szczególnie podobały się scenki historyczne do każdego przedstawianego wydarzenia z ich udziałem. Odbył się również konkurs historyczny, a nagrodami były wybijane monety w mennicy Jana III Sobieskiego. Na koniec uczniowie mieli możliwość przymierzenia strojów i zbroi, sprawdzenia broni, jak i również zapoznać się z przedmiotami codziennego użytku. Był także pokaz wystrzału z broni czarno prochowej, czyli z repliki pistoletu skałkowego z XVII wieku.


   
PRZEMKOWIANIE Z BRĄZEM

W sobotę 22 października Zespół Szkół ponownie gościł szachistów podczas VI Turnieju Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Przemkowska Liga Szachowa jest organizowana przez UKS "Szach-Mat" Przemków i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie przy współdziałaniu z Urzędem Miejskim w Przemkowie oraz Przemkowskim Ośrodkiem Kultury. Również w tym turnieju, tak jak w poprzednich turniejach, szachiści rywalizowali w trzech grupach. Najmłodsi w grupie A, uczniowie klas IV-VI w grupie B i najstarsi w grupie open. Rywalizacja ponownie stała na bardzo wysokim poziomie do ostatniej rundy i dopiero ostatnia runda decydowała o kolejności miejsc. Nie zabrakło też emocji związanych z rywalizacją. Miłośnicy królewskiej gry przybyli do Przemkowa z m.in.: Chocianowa, Lubina, Głogowa, Niegosławic, Leszna Górnego, Tomaszowa i wielu innych miejscowości. Ostatecznie w grupie A zwyciężyli: I miejsce - Bartłomiej Róg z Chocianowa, II miejsce - Michał Grzebieniowski z Głogowa, III miejsce - Adrian Tarawski z Przemkowa; w grupie B - I miejsce - Mariusz Weryszko z Niegosławic, II miejsce - Michał Wojtanowski z Lubina , III miejsce - Michał Dźwigaj z Przemkowa; w grupie open - I miejsce - Jakub Kaczmarczyk, II miejsce - Hubert Zieliński, III miejsce - Szymon Dryja (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie). I o to w ten sposób w każdej grupie wiekowej Przemkowianie ulokowali się na trzecim miejscu z brązowym medalem. Gratulujemy zwycięzcom!!! Kolejny VII Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej 19 listopada o godzinie 9.00. Zapraszamy!

Obecny turniej dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja „Wrzosowa Kraina”

   
Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego 2016

20 października uczniowie klasy I LO i 2c gimnazjum uczestniczyli w konferencji i debacie dla młodzieży powiatu polkowickiego w ramach projektu „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego 2016”. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Polkowicach, a debatę prowadziło Stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia. Celem debaty było określenie potrzeb i problemów młodzieży powiatu polkowickiego. Przyszłym radnym dobrych rad udzielił Krzysztof Nester – przewodniczący Rady Powiatu. Potrzeby, na które wskazała młodzież to: udział młodzieży w życiu społecznym, potrzeby młodzieży niepełnosprawnej, mieszkania i praca dla młodych, wymiana językowa, komunikacja międzymiastowa, miejsca, w których mogłaby spędzać wolny czas. Po debacie powstał raport, prezentujący wypracowane przez młodzież rozwiązania w/w problemów. W drugiej części spotkania wyłoniono jednego reprezentanta powiatu, który zostanie radnym Młodzieżowego Sejmiki Województwa Dolnośląskiego.


   
ŚWIĘTO CHLEBA W SZKOLE

W dniach 17 – 20.10.2016 r. w Zespole Szkół im. I. Sendler w Przemkowie trwał Tydzień Chleba w Szkole i Zdrowego Stylu Życia. Święto odbywało się w szkole już po raz siódmy. Głównym pomysłodawcą i promotorem Święta jest Fundacja Dobre Życie z panią Walentyną Rakiel – Czarnecką na czele. Święto ma za zadanie promować zdrowy styl życia, wyrabiać wśród młodzieży dobre nawyki żywieniowe, kształcić mądrych konsumentów, którzy są świadomi tego, co jedzą i jak wpływa to na ich zdrowie. A w naszej szkole młodzież dodatkowo ma okazję spotkać się z muzyką na żywo i kultywowaniem tradycji ludowej.



Szkolny Klub Wolontariusza wraz opiekunami przygotował z tej okazji ścienną gazetkę edukacyjną, jak także uroczysty apel informujący o zdrowych nawykach żywieniowych. Apel już po raz szósty uświetnili nasi goście – Zespół Ludowy Marzenie ze Szklarek, za co serdecznie dziękujemy. Młodzież mogła nie tylko dobrze się bawić przy skocznych, ludowych piosenkach, ale także wziąć udział w konkursie przeprowadzonym przez Zespół i wygrać ich płytę. (Gratulujemy uczennicy klasy 2a – Oliwii Skrabie). Spotkanie z Zespołem to nie tylko obcowanie z muzyką na żywo, ale także spotkanie z ludźmi pełnymi pasji, życiowej energii i zaangażowania w to, co robią. Godny wzór do naśladowania dla naszych uczniów.
Po apelu cała społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli skosztować pysznego pachnącego chleba prosto z piekarni GS Samopomoc Chłopska w Przemkowie, z miodem prosto z rodzimej pasieki pana Stanisława Rekuta, smalcem i kiszonym ogórkiem oraz z dżemem. To pyszne Święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez Zespołu Szkół im. I. Sendler w Przemkowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Święta Chleba w Szkole sponsorom: pani prezes piekarni GS Samopomoc Chłopska – Grażynie Borek, panu Stanisławowi Rekutowi, zespołowi Marzenie oraz uczniom i nauczycielom za to, że znów było pysznie i miło.


   
XVI DZIEŃ PAPIESKI - "Święty Jan Paweł II - Święty uśmiechnięty"

"Święty Jan Paweł II - Święty uśmiechnięty". Pod tym tytułem odbył się w kościele parafialnym, 16 października 2016 wieczór upamiętniający XXXVIII rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Apel przygotowała młodzież Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (Oliwia Zgrzebska, Oliwia Szarko, Barbara Skrzyńska, Patrycja Piech, Michał Mazur) oraz schola parafialna pod kierunkiem księdza Michała Płończaka. Rozważania, których autorem jest św. Jan Paweł II, miały na celu ukazanie radości chrześcijańskiej. Papież wielokrotnie zaznaczał, iż "prawdziwa radość nie jest przejściowym stanem ducha ani czymś, co się osiąga w wyniku szczególnego wysiłku, ale rodzi się ze spotkania z żywą osobą Jezusa". Spotkanie było okazją do wsłuchania się w nauczanie Ojca Świętego i wspólnej modlitwy. Na zakończenie, młodzież przytoczyła ciekawe anegdoty z życia Papieża.


   
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole 13.10.2016 roku, odbył się Uroczysty Apel. Uczestniczyli w nimi uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Dźwigaj, który nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczne przedstawienie „Rada pedagogiczna w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie”. Na wstępie zaznaczono, że dla ludzi z poczuciem humoru ten program był bezpłatny, Ci którzy go nie posiadali byli proszeni o wpłacenie 5 złoty w sekretariacie szkoły z zaznaczeniem, że to na konto szkoły. Uczennice Patrycja Piech i Barbara Skrzyńska w zabawny sposób przedstawiły pracę grona pedagogicznego. Przeprowadzono także wybory na „Nauczyciela roku 2016”. Został nim po raz kolejny, od czasów Bieruta nie zastąpiony, pan Dyrektor. Radę pedagogiczną zakłócił występ roztańczonych pań sprzątających, w osobie Konrada Bałabucha, Krystiana Amrozego, Oskar Cegielnik.



Następnie Dyrektor z ogromną przyjemnością przedstawił swoje grono pedagogiczne: Małgorzata Niemiec, Karolina Nuta, Dorota Newton, Ela Obca ,Anna Cudza, Iwona Głodek, Renata German, Monika Całka, Hanna Twarda, Anna Śnieżka, Irena Polska, Aneta Powrót, Wanda Techniczna, Magdalena Polonez, ks. Michał Święty, Urszula Boska, Adam Szybki, Iwona Sprytna, Urszula Koziołek, Elżbieta Loczek, Agnieszka Silnia, Arleta Pomocna, Daria Zaradna, Małgorzata SOS, Jolanta Szpila, Dariusz Wielki. Na zakończenie wręczono drobne upominki: długopisy dla nauczycieli i ptasie mleczko dla pracowników obsługi. Apel prowadziły: Patrycja Piech, Oliwia Zgrzebska i Barbara Skrzyńska uczennica klasy I LO. W apelu brało udział 30 uczniów naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy. Przygotowaniem uroczystości zajęły się pani Iwona Łopacińska – Skraba i pani Aneta Wójcik. Dużą frajdą dla uczniów było wcielenie się w swoich nauczycieli i prowadzenie lekcji. Szkołą tego dnia rządziła Oliwia Szarko jako Dariusz Wielki.


   
VI TURNIEJ PRZEMKOWSKIEJ LIGI SZACHOWEJ
   
NAGRODZONE MEDALAMI KEN I NAGRODAMI DKO

12 października 2016 r. w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele otrzymali odznaczenia państwowe, w tym złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Nie zabrakło też odznaczeń resortowych – Medalu Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Swoje wyróżnienia przyznał ponadto Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. W uroczystości wziął udział wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński. Był także członek władz województwa Tadeusz Samborski i biskup pomocniczy Marek Mendyk. Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk zaskoczył zebranych swoimi nietuzinkowymi zdolnościami wokalno-poetyckimi śpiewając dwie piosenki (w tym jedną własnego autorstwa i kompozycji) zbierając mnóstwo szczerych oklasków za swój występ. Odznaczenia i wyróżnienia otrzymywali pracownicy oświaty z Legnicy, powiatu legnickiego, powiatów: jaworskiego, złotoryjskiego i polkowickiego. Wśród odznaczonych i nagrodzonych znalazło się pięć nauczycielek Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Pośród 22 nauczycieli z rejonu legnickiego Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostały odznaczone: Anna Rekut, Barbara Kowalska i Iwona Łopacińska-Skraba. Pośród 9 nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: Elżbieta Kaniewska i Monika Dźwigaj. Gratulujemy!!!




   
Strona 23 z 72 << < 20 21 22 23 24 25 26 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji