Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
FINAŁ V GRAND PRIX W SZACHACH SZYBKICH

31 stycznia 2017 r. odbył się piąty Zimowy Turniej V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Pierwszy turniej rozegrany został pod koniec września ubiegłego roku. Co miesiąc młodzi szachiści rywalizowali ze sobą w Turniejach: Wrzosowym, Jesiennym, Niepodległościowym, Mikołajkowym i na koniec w Zimowym. W każdym turnieju rywalizacja była niezwykle zacięta. Szachiści zbierali punkty w każdym turnieju zliczane do klasyfikacji generalnej z odjęciem najsłabszego wyniku z jednego turnieju. W młodszej grupie po podliczeniu czterech turniejów między pierwszym a drugim miejscem była różnica jednego punktu, walka tez miała stoczyć się o trzecie miejsce. W starszej grupie niezachwianą pierwszą pozycję miał uczeń klasy pierwszej przemkowskiego „ogólniaka” Szymon Dryja. Zacięta walka miała stoczyć się o drugie i trzecie miejsce. Turniej Grand Prix pokazał duże zainteresowanie królewską grą ze strony dzieci i młodzieży. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia młodych entuzjastów szachów ze strony ich rodziców, którzy mocno wspierają rozwój swoich dzieci. Dużym wsparciem jest też okazana pomoc ze strony pana Stanisława Stępińskiego, wieloletniego trenera i przemkowskiego szachisty. W ostatni dzień stycznia do rywalizacji przystąpiło razem w dwóch grupach 33 szachistów. Tradycyjnie już walka o miejsca trwała do ostatniej, siódmej rundy. W grupie młodszej ostatni turniej wygrał Michał Dźwigaj zdobywając komplet punktów, drugie miejsce zajęła Katarzyna Zielonka, zaś trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. W starszej grupie – tradycyjnie – 1 miejsce zajął z kompletem punktów Szymon Dryja, drugie - Adrian Tarawski, trzecie – Krystian Teler. Po zakończeniu ostatniej rundy ostatniego Turnieju nastąpiło podliczenie punktacji generalnej.



Po podliczeniu okazało się, że zwycięzcą V Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w grupie młodszej został Michał Dźwigaj – stypendysta „Stypendium Zdolny Śląsk”. Drugie miejsce zajął Michał Marciniak. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Mydłowski. Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Katarzyna Zielonka, drugie - Małgorzata Rapkowska, trzecie – Aleksandra Jakubowska. W „starszakach” zwycięzcą tegoroczny finalista Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szymon Dryja. Drugie miejsce wywalczył Adrian Tarawski (uczeń Szkoły Podstawowej nr 1). Trzecie miejsce uzyskał stypendysta „Stypendium Prezesa Rady Ministrów” Krystian Teler. Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Małgorzata Muszyńska, drugie - Patrycja Piech (uczennica przemkowskiego liceum), trzecie – Aleksandra Jas. Pozostali uczestnicy Grand Prix: Radosław Kozłowski, Sofian Lekhchine, Natalia Habura, Maciej Rosa, Bartosz Więckiewicz, Damian Janus, Damian Lewandowski, Damian Foksa, Michał Mazur, Bartosz Skrzyński, Dawid Nogal, Tomasz Dziechciarek, Hubert Popek, Dawid Osiadły, Łukasz Skrok, Zuzanna Jas, Jakub Głogowski, Weronika Purgał, Waldemar Fijoł, Dawid Miszkiewicz.



Nagrody w postaci pucharów za pierwsze miejsca oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół pana Dariusza Dźwigaj. Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Stępińskiemu, pani Monice Dźwigaj, pani Monice Marciniak, panu Ryszardowi Mydłowskiemu oraz wszystkim rodzicom naszych młodych szachistów za okazane wsparcie i pomoc.

   
STUDNIÓWKA 2017

Studniówka 2017 maturzystów z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyła się 20 stycznia 2017r. Ponieważ jednym z ważniejszych zadań szkoły jest kształtowanie w uczniach postawy szanowania tradycji i obyczajów, na Studniówce nie zabrakło poloneza.

Po słowach dyrektora szkoły, Pana Dariusza Dźwigaja:

" „(…)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(…)”

Drodzy uczniowie, powtarzając za Wieszczem:

„Poloneza czas zacząć”!!!"

uczniowie wraz z wychowawczynią, Panią Moniką Dźwigaj, odtańczyli staropolski taniec, będący od wielu już lat, symbolem balów studniówkowych w całej Polsce. W tym roku poloneza urozmaiciła (przerwała) „Belgijka” - taniec integracyjny. Polonez połączony z Belgijką wzbudził ogromny aplauz obecnych na Sali nauczycieli i rodziców naszych licealistów.



Bezpośrednio po Polonezie połączonym z Belgijką mieliśmy możliwość wysłuchania przemówień dyrektora szkoły Pana Dariusza Dźwigaja oraz Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Katarzyny Wocial. Nie zabrakło podziękowań z naszej strony, w kierunku dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców.



Po oficjalnych podziękowaniach uczniowie klasy III LO zaprezentowali swoje aktorskie talenty w krótkiej części artystycznej. Rzeczywistość szkolna zawsze była ciekawa i zabawna. My przyjrzeliśmy się jej z bliska. Przenosząc się do zaczarowanego królestwa króla Darkusa I. Przypomnieliśmy trudy życia nauczycieli - magów i czarownic i uczniów klasy maturalnej. Występy uczniów rozbawiły publiczność do łez. Szkoda, że tak późno odkryliśmy aktorskie umiejętności niektórych maturzystów.



Po oficjalnej części i przedstawieniu był czas na wspólne-pamiątkowe zdjęcia, aby czas nie zatarł wspomnień.



Noc na balu minęła niesamowicie szybko, ale na długo pozostanie we wspomnieniach tych, którzy w tym balu uczestniczyli.
Uczniowie i wychowawca klasy III LO składają serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Żuchowskiej - Jakubowskiej za przygotowanie układu Poloneza i cierpliwość w trakcie prób. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za ich wkład w organizację imprezy, a szczególnie Pani Renacie Sykuła i Pani Katarzynie Wocial.

„Bo coś w szaleństwach jest z młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”




   
PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ŚWIĄTECZNEJ

Dnia 27 stycznia 2017 roku o godzinie 9.00 w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Twórczości Świątecznej, w której udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkół
w Przemkowie. Przegląd zgromadził siedem grup reprezentujących przedszkola, szkoły i sale wiejskie Gminy Przemków, które prezentowały twórczość związaną z Świętami Bożego Narodzenia. Naszą szkołę reprezentowała klasa IIIA Gimnazjum i klasa I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką katechety, ks. Michała Płończaka.


   
SZKOLENIE ANTYTERRORYSTYCZNE

26 stycznia 2017 r. cała społeczność naszej szkoły – uczniowie gimnazjum, liceum i szkoły zawodowej, wzięła udział w szkoleniu nt. „Zasad postępowania w przypadku zagrożenia antyterrorystycznego". Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach z komisariatu w Przemkowie. Ataki terrorystyczne na świecie, do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed Policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. Celem przeprowadzonego szkolenia było wypracowanie dobrych praktyk i podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania oraz reagowania w przypadku wystąpienia ataków terrorystycznych.
Uczniowie obejrzeli film, a po obejrzeniu wysłuchali prelekcji. Tematyka prelekcji i filmu szkoleniowego obejmowała: zasady postępowania osób przebywających na terenie szkoły na wypadek wtargnięcia napastnika - w przypadku zarządzenia ewakuacji, podczas ewakuacji, jeżeli bezpieczna ewakuacja nie jest możliwa, podczas działań służb ratowniczych, sposoby rozpoznawania osób, które mogą by potencjalnymi terrorystami- samobójcami, zasady zachowania w przypadku pozostawionych bez opieki przedmiotów.

WAŻNE NUMERY ALARMOWE:
112 - Centrum Powiadamiania Alarmowego
999 - Pogotowie Ratunkowe
998 - Straż Pożarna
997 - Policja
992 - Pogotowie Gazowe



   
W OK PARKU

W czwartek 26 stycznia uczniowie z klas 1C i 2A gimnazjum odwiedzili OK Park w Głogowie. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Kotlickiej i pani Karoliny Furmanowicz najpierw próbowali swych sił podczas jazdy na łyżwach. Lodowisko dla większości okazało się łaskawe, zaś zimowa zabawa przednia. Radości i śmiechu było co niemiara. Następnie rywalizacja przeniosła się do kręgielni. Nie zawsze było łatwo, ale zabawa udała się. Chwila oddechu przy mile spędzonym czasie po długim półroczu przyniosła wszystkim uczestnikom wycieczki mnóstwo wspaniałych wspomnień.

   
PONOWNIE USYPALIŚMY GÓRĘ GROSZA!


W dniach 28 listopada – 9 grudnia 2016r. odbywała się w naszej szkole akcja Góra Grosza. Wolontariusze zbierali do puszek monety, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki zebranym pieniądzom powstaną programy, które umożliwią powrót dzieciom do domu, powstaną miejsca, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programy, które pozwolą dzieciom spokojnie dorastać. Pieniądze w kwocie 86,44zł zostały zliczone przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom biorącym udział w tej charytatywnej akcji serdecznie dziękujemy! Akcję w naszej szkole koordynowała pani Daria Sapian.

   
PRZEMKOWSKI FINAŁ WOŒP

15 stycznia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod opiekš nauczycieli: Elżbiety Kaniewskiej, Agnieszki Wałowskiej, Moniki DŸwigaj Urszuli Boguckiej, Iwony Łopacińskiej –Skraba, Anety Sołtysiak i Magdaleny Żuchowskiej- Jakubowskiej kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Œwištecznej Pomocy. Impreza od 17 lat jest organizowana we współpracy z Przemkowskim Oœrodkiem Kultury, gdzie zarejestrowany jest sztab WOŒP i nad prawidłowym przebiegiem imprezy i wszystkimi przygotowaniami czuwa pani dyrektor Bogumiła Ornatowska–Cichoszewska – szefowa sztabu WOŒP. Jak zawsze cała impreza odbywała się w pięknie wyremontowanym Przemkowskim Oœrodku Kultury. Uczniowie kwestowali na ulicach Przemkowa, Wysokiej i Osiedla Huta. Pracowało 21 wolontariuszy. Kolejny raz uczniowie pod opiekš pani Małgorzaty Zawiłowicz prowadzili kawiarenkę, w której było ciasto przygotowane przez rodziców i uczniów prawie z każdej klasy w szkole . Licytacja WOŒP mogła się odbyć dzięki przesłanym przez fundację gadżetom WOŒP i przekazanym podarunkom przez bardzo wielu mieszkańców Przemkowa- za co bardzo serdecznie dziękujemy. Pomoc w przeprowadzeniu licytacji WOŒP zapewniły panie Małgorzata Kotlicka i Urszula Bogucka. Licytację poprowadziła Elżbieta Kaniewska i Bogumiła Ornatowska- Cichoszewska. Cieszymy się, że ta coroczna impreza przebiega z naszym udziałem, zawsze sš chętni uczniowie do pracy w wolontariacie WOŒP i poœwięcajš swojš niedzielę na tak szlachetne działanie. Teraz liczymy pienišdze zebrane podczas kwesty, licytacji, w kawiarence – zebrana kwota to około 16 000 zł, a więc więcej niż w ubiegłym roku i najwięcej w historii przemkowskiej WOŒP. Ale tak naprawdę nie finalna kwota jest najważniejsza, ale fakt, że po raz kolejny zrobiliœmy coœ fajnego i przy tym œwietnie się bawiliœmy. Wolontariusze WOŒP: Julia Kwaœniewska, Aleksandra Piotrowska, Małgorzata Muszyńska, Malwina Knutelska, Klaudia Kurkowska, Barbara Skrzyńska, Paulina Hirszfeld, Oliwia Szarko, Klaudia Omietańska, Zuzanna Furmańczyk, Patrycja Watroba, Agata Prus, Klaudia Bškowska, Oliwia Skraba, Patryk Skrobak, Wiktoria Hirszfeld, Sandra Korytek, Oskar Migas a także nasi absolwenci Gabriela Nicewicz, Patrycja Sitarek i Marcin Fršckowiak. Uczniowie, którzy pracowali w kawiarence WOŒP: Sandra Korytek, Klaudia Drożdż, Damian Foksa, Julia Mała, Damian Bul i Czesia Piluk. Ciasto do kawiarenki upiekli: pani Dominika Jagielska, Wiktoria Hirszfeld, Klaudia Bškowska, Maks Sawicki, Julian Wojtowicz, Damian Bul, Jakub Michalik, Oskar Cegielnik, Karolina Kondzioła, Sandra Pietruszka, Kasia Januchowska, Klaudia Stachoń, Tomasz Paluszek, Jakub Panicz, Marcin Jędrzejowski, Nikola Drewniak, Julia Rybus, Zuzanna Kwiatkowska, Aleksandra Skrok, Igor Grocholski, Damian Janus, Joanna Surzykiewicz, Krystian Amrozy, Michał Szoma, Joanna Mackiewicz i Patrycja Piech.

   
WARSZTATY TEATRALNE "PIERWSZY DZWONEK"


Dnia 13.01.2017r. chętni uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcšcego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy – paniš Agnieszkę Dziewę i pana Jana Kochanowskiego. W ramach PIERWSZEGO DZWONKA aktorzy wrocławskiego teatru podróżujš po Dolnym Œlšsku odwiedzajšc wybrane klasy, w których prowadzš lekcję teatralnš nt. teatru ruchu i wrocławskiej pantomimy. Przygotowane zajęcia składajš się z dwóch częœci –teoretycznej i praktycznej, czyli po krótkiej pogadance o ruchu, geœcie, specyfice pracy teatru ruchu, zaczyna się warsztat teatralny, podczas którego uczniowie zapoznajš się z podstawami techniki pantomimy. Założeniem projektu było zapoznanie uczniów z teatrem ruchu, który pokazuje, jak można komunikować się za pomocš ciała, gestów, mimiki, czyli technik pozawerbalnych, które rozwijajš w uczniach empatię, wrażliwoœć na język ciała i jego œwiadomoœć. Podczas warsztatów nasi uczniowie nie tylko zdobyli nowš wiedzę i umiejętnoœci, ale przede wszystkich spędzili czas twórczo i bardzo kreatywnie, za co bardzo dziękujemy przybyłym do nas aktorom.

   
WYCIECZKA DO LONDYNU

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wraz z uczniami Zespołu Szkół w Chocianowie, uczestniczyli w wycieczce do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Podróż odbyła się głównie droga lotniczš samolotem linii Ryanair, ale nie zabrakło również podróży pocišgiem linii Stanstead Express (z lotniska do centrum Londynu) licznymi liniami londyńskiego metra czy też słynnym, czerwonym, piętrowym autobusem. Przygodę ze zwiedzaniem niesamowitego miasta, jakim jest Londyn, rozpoczęliœmy od stacji metra Tower Hill, gdzie znajduje się słynna twierdza londyńska – TOWER OD LONDON. Budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, położona nad północnym brzegiem Tamizy, a od 1988 roku wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nad Tamizš przeszliœmy po zwodzonym moœcie – TOWER BRIDGE, który jest jednym z najbardziej znanych obiektów w Londynie. Po drugiej stronie rzeki mogliœmy podziwiać HMS BELFAST (okręt wojenny), SOUTHWARK CATHERDAL, THE GLOBE THEATRE – teatr, którego udziałowcem był William Szekspir, brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej - TATE MODERN.


Następnie przeszliœmy po wybudowanym z okazji nowego millenium, MILLENIUM BRIDGE w kierunku St. Paul's Cathedral. Jest to wiszšcy most znany między innymi z filmu „Harry Potter i Ksišżę Półkrwi”. ST. PAUL'S CATHEDRAL, czyli Katedra Œwiętego Pawła, to jeden z najbardziej znanych koœciołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i budowli Londynu. Znajduje się w samym sercu londyńskiej dzielnicy City of London i formalnie pełni funkcję głównej œwištyni tej dzielnicy, a w jej wnętrzach odbył się œlub księcia Walii – Karola Windsora i lady Diany Spencer. Z St. Paul's Cathedral piętrowym autobusem przejechaliœmy do TRAFALGAR SQUARE, gdzie mogliœmy zobaczyć KOLUMNĘ NELSONA oraz THE NATIONAL GALLERY. Następnie dotarliœmy do WESTMINSTER ABBEY oraz HOUSES OF PRALIAMENT i oczywiœcie BIG BENA - zwyczajowo nazywanej wieży zegarowej Elizabeth Tower, należšcej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 12 wrzeœnia 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower dla uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II, idšc w stronę Tamizy podziwialiœmy słynne londyńskie LONDON EYE.


Spacerujšc przez St. James Park dotarliœmy pod BUCKINGHAM PALACE i słynnego pomnika Królowej Wiktorii. Idšc po The Mall mogliœmy podziwiać ST. JAMES PALACE, gdzie mieszka Ksišże Karol - następca tronu wraz z małżonkš Kamilš. W ten sposób dotarliœmy do PICADILLY CIRCUS z najsłynniejszymi reklamami œwiata (po Times Square w Nowym Yorku) i przeszliœmy się na luksusowš Regent Street oraz słynnš OXFORD STREET, ulicš w Londynie skupiajšca ponad 300 sklepów, znanych na całym œwiecie marek, której nazwa wywodzi się od częœci dawnego Londynu – Oxford Road. W Londynie udało nam się również doœwiadczyć typowej dla tego kraju deszczowej pogody, a linie lotnicze Ryanair, chcšc przedłużyć nasz pobyt w Wielkiej Brytanii, opóŸniły nam lot powrotny z powodu pierwszych w tym roku opadów œniegu w stolicy. Londyn zapewnił nam niesamowite wrażenia, które na zawsze pozostanš w naszej pamięci i oczywiœcie licznych zdjęć pamištkowych. Około godziny 3:30 następnego dnia wróciliœmy do Przemkowa zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń w pogodnych nastrojach rozeszliœmy się do domów.

   
ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2017 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego, już po raz drugi w Przemkowie odbył się Orszak Trzech Króli. W ważną rolę króli wcielili się: ksiądz proboszcz Krzysztof Mrukowicz, ksiądz Michał Płończak i Jakub Kowalski. Świętowanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 12.00, którą uświetniła Przemkowska Orkiestra Dęta. Po jej zakończeniu wielu mieszkańców naszego miasta i gości przeszło ulicami Przemkowa, śpiewając kolędy. Na tegorocznym Orszaku pojawiły się flagi oraz korony na głowach uczestników w ramach akcji "Pokoloruj nasz orszak". Kolędowanie zakończyło się w Przemkowskim Ośrodku Kultury występami zespołów Marzenie i Mozaika. Uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie aktywnie włączyli się w organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Przemkowie. Byli to uczniowie naszego gimnazjum i liceum: Aleksandra Piotrowska, Joanna Surzykiewicz, Wiktoria Norkiewicz, Katarzyna Januchowska, Wiktoria Hirszfeld, Szymon Dryja, Barbara Skrzyńska, Nikola Sikorska i Oliwia Szarko.

   
"CZYM DLA NAS SĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA?"

"Czym dla Państwa są Święta Bożego Narodzenia?" - to tytuł przedstawienia jasełkowego z okazji nadchodzącej uroczystości Bożego Narodzenia, które odbyło się 22 grudnia na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Podczas świątecznych zakupów, w zgiełku ulicznym reporter telewizyjny Katarzyna Wawryn dociekała, jakie jest znaczenie Świąt dla przeróżnych przechodniów. Pytała o to biznesmena, dzieci, zabiegane matki, młode dziewczęta, pastuszków, trzech króli, a nawet Marię, matkę Jezusa. Dla wszystkich znaczenie Świąt Bożego Narodzenia było różne, jedni traktowali je jak kolejny dzień pracy, pościg za karierą, inni jako czas intensywnych zakupów. Najlepiej sens Bożego Narodzenia zrozumiało dziecko. Podczas przedstawienia nie zabrakło kolęd i pastorałek w wykonaniu pani Karoliny Furmanowicz i Angeliki Maszczak. Na koniec dyrektor szkoły, pan Dariusz Dźwigaj przekazał świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców Zespołu Szkół. Apel został przygotowany przez uczniów klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego i klasy 3A gimnazjum pod opieką księdza Michała Płończak i pani Urszuli Gołek. Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!



   
Strona 20 z 72 << < 17 18 19 20 21 22 23 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji