Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
FINALISTA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

20 marca 2013 roku odbył się etap wojewódzki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej" w Klubie Jednostki Wojskowej 4229 we Wrocławiu. Wśród 39 uczestników tego etapu znalazł się uczeń naszej szkoły - Grzegorz Wawryn. Musiał on rozwiązać test wiedzy pozaprogramowej dotyczący lat 1887 - 1922. Konkurs, jak zawsze, stał na bardzo wysokim poziomie, pytania wymagały głębokiej i szerokiej wiedzy historycznej. Grześkowi nie udało się awansować do etapu krajowego, ale uzyskał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego. 26 kwietnia odbierze we Wrocławiu w Urzędzie wojewódzkim certyfikat finalisty. Do konkursu był przygotowywany przez panią Iwonę Łopacińską-Skraba, która wraz z nim będzie we Wrocławiu podczas Gali Laureatów i Finalistów.

   
Zajączek z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

Już po raz kolejny Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wyszło naprzeciw potrzebom mieszkańców gminy i zorganizowało przedświąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin. 21 marca 2013 roku we współpracy z Jaworskim Bankiem Żywności przygotowano paczki żywnościowe dla 201 osób z 42 rodzin gminy Przemków. W przygotowaniu paczek dzielnie pomagały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Darii Sapian, za ich pracę i zaangażowanie należą się wielkie brawa. Podziękowania również dla pań Jolanty Trygar i Małgorzaty Zawiłowicz, które poświęcając swój czas dostarczyły paczki do potrzebujących, jak i również panu Mariuszowi Danek za przywóz żywności z Jawora.

   
„Pisanki, kraszanki, jaja malowane”

W Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie już tradycją stało się to, że przed najpiękniejszymi świętami w roku organizowane są warsztaty twórcze. W dniach 12-13 marca 2013 r. zorganizowała je pani Barbara Kowalska przy współpracy z paniami Urszulą Gołek i Wandą Ejsmont.
Ponad 40 uczniów naszej szkoły przez dwa dni było zaangażowanych w twórczą pracę – przyozdabianie jaj i wydmuszek oraz wykonywanie palm wielkanocnych (chętnych, jak co roku było znacznie więcej, ale niestety liczba miejsc ograniczona). W tym roku uczniowie poznali kolejne techniki rękodzieła artystycznego. Przyozdabiali jaja oraz wydmuszki czasochłonną i precyzyjną techniką wstążeczkową i poznali nową – quilling. Dzieci uczyły się również wykonywania kwiatów z krepy, które wykorzystano przy wyrobie palm wielkanocnych.
Uczniowie klas III już po raz szósty uczestniczyli w takich zajęciach i chętnie służyli pomocą swoim młodszym koleżankom. Praca sprawiała dzieciom wielką przyjemność (zarówno praca samodzielna, jak i grupowa). Same zajęcia wzbudziły ciekawość nie tylko wśród samych uczestników, ale również wśród pozostałej szkolnej młodzieży, która chętnie przychodziła i obserwowała pracę swoich kolegów. Wszystkie wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie, którą mogli podziwiać pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Barbara Kowalska


   
TURNIEJ GRAND PRIX W SZACHACH SZYBKICH

23 listopada 2012 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Kolejne turnieje odbywały się: 14 grudnia, 18 stycznia i 22 lutego. Turniej był adresowany do uczniów przemkowskich szkół – podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Przypomnijmy, że we wrześniu 2012 r. europoseł Piotr Borys przedstawił program Unii Europejskiej przyjęty przez Parlament Europejski „Szachy w szkole". Europoseł podkreślał, iż "gra w szachy przyczynia się m.in. do zwalczania dyskryminacji, ma ogromną wartość wychowawczą, służy kształceniu umiejętności matematycznych i analitycznych, rozwijaniu wyobraźni i kreatywności, a także nauce logicznego myślenia i podejmowania decyzji".
Zgodnie z założeniami tegoż programu Zespół Szkół, we współpracy z panem Stanisławem Stępińskim, podjął działania służące popularyzacji gry w szachy.
Turniej w czterech rozgrywkach zgromadził 29 młodych adeptów tej gry: 18 z Publicznego Gimnazjum, 2 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 2 z Liceum Ogólnokształcącego, 3 z Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi szachiści grali systemem szwajcarskim siedem rund.
22 lutego nastąpił ostatni turniej i rozstrzygnięcie całego Grand Prix. Każdy zawodnik otrzymał dyplom, zaś uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych oraz kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych otrzymali medale – złote, srebrne i brązowe. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Szymon Dryja (SP nr 2 w Przemkowie), II miejsce Michał Dźwigaj (SP nr 1 w Przemkowie), III miejsce – Szymon Baj (SP nr 2 w Przemkowie). W kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Przemysław Mendel (Publiczne Gimnazjum), II miejsce Krystian Teler (Publiczne Gimnazjum) i III miejsce Maja Dąbrowska (Liceum Ogólnokształcące). W generalnej klasyfikacji I miejsce zajął Szymon Dryja, który zdobył Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Kolejne miejsca zajęli: II miejsce Przemysław Mendel, III miejsce Krystian Teler, IV miejsce Maja Dąbrowska, V miejsce Michał Dźwigaj. Najmłodszymi uczestnikami byli Donata Jędrzejowska i Michał Dźwigaj – uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.
Gra w szachy powinna być dobrą zabawą, a poprzez zabawę również nauką. Turniej służył integracji uczniów młodszych i starszych, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia pan Stanisław Stępiński, trener oraz wielki miłośnik królewskiej gry. Nad „dokumentacją” techniczną czuwała pani Monika Dźwigaj. Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowali państwo Elżbieta i Waldemar Mendel oraz pani Danuta Cichoń. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki. Bon na zakup towarów w swoim zakładzie ufundowała firma F.H.U Marek Świdziński. Fundatorem nagród głównych był dyrektor Dariusz Dźwigaj.
6 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 rozpocznie się VII Powiatowy Turniej Szachowy pod patronatem Starosty Polkowickiego Marka Tramś w ramach obchodów 10-lecia Zespołu Szkół w Przemkowie. Turniej będzie rozgrywany systemem szwajcarskim po 15 min. na zawodnika. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Polkowickiego zaczynając od uczniów klas pierwszych szkół podstawowych (mile widziani przedszkolacy), poprzez uczniów gimnazjum, liceum, szkół zawodowych, technikum, a skończywszy na dorosłych mieszkańcach Powiatu. Serdecznie zapraszamy!!!


   
POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY

Szanowni Państwo!
Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie mają zaszczyt skierować do Państwa zaproszenie na:

VII POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY
POD PATRONATEM STAROSTY POLKOWICKIEGO
PRZEMKÓW 2013
Z OKAZJI 10-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ
IM. IRENY SENDLER W PRZEMKOWIE

Turniej odbędzie się w dniu 06 kwietnia 2013r. w godzinach 10.00 - 14.00. Od 9.30 zapisy. Szczegóły w załączeniu [Czytaj więcej...].


Z poważaniem
Dariusz Dźwigaj - dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie

   
BIZNES KLASA

Od listopada 2012 roku do 28 lutego 2013 roku w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie trwał projekt edukacji humanitarnej organizowany przez organizację UNICEF „BiznesKlasa”. Główne cele projektu były następujące: edukacja młodzieży na temat problemów współczesnego świata, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, kształtowanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości – dostrzegania potrzeb i znajdowania adekwatnych rozwiązań i Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.


W projekt zaangażowani byli głównie uczniowie klasy II LO, którzy w pierwszej fazie projektu brali udział w zajęciach lekcyjnych dotyczących sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne uczniowie dowiedzieli się, na czym polega pomoc humanitarna i rozwojowa, jak ważny jest dostęp do czystej wody, do edukacji, a także jak walczyć z niedożywieniem dzieci na świecie. Zajęcia te przybliżyły młodzieży problemy współczesnego świata, pozwoliły zrozumieć los milionów dzieci w najbiedniejszych krajach świata. Drugim krokiem projektu było wcielenie się młodzieży w rolę Managerów Pomocy Humanitarnej w celu zaangażowania osób dorosłych w poprawę losu tysięcy dzieci na świecie. Młodzież klasy II LO wraz z wychowawcą panią Moniką Dźwigaj i koordynatorem projektu panią Darią Sapian przygotowała Galę Biznesu na Rzecz Dzieci jako podsumowanie trwającego w szkole projektu. Na Galę Biznesu, która odbyła się w Przemkowskim Ośrodku Kultury, zostało zaproszonych około 70 lokalnych przedsiębiorców, biznesmenów, właścicieli firm, osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Podczas tego spotkania młodzież edukowała dorosłych. Licealiści zaprezentowali pomoc humanitarną jako formę inwestycji – tą najbardziej wartościową, bo w życie dziecka. Zachęcali tym samym gości Gali do „zainwestowania” w artykuły pomocy humanitarnej przekazywane przez UNICEF potrzebującym w najbiedniejszych krajach naszego globu. W ten sposób młodzież stała się aktywnym uczestnikiem wielkiego, bo ogólnoświatowego, projektu pomocy humanitarnej. Miło nam poinformować, że pozostali uczniowie Zespołu Szkół byli również zaangażowani w projekt edukacji humanitarnej i wzięli aktywny udział w zbiórce pieniędzy na najpotrzebniejsze artykuły na rzecz dzieci krajów globalnego południa. Łączna kwota zebranych pieniędzy wyniosła 239 złotych i 46 groszy. Ponadto jeden z zaproszonych gości ufundował rzecz niezbędną - pompę wodną, co przyjęliśmy z wielką radością i za co serdecznie dziękujemy. Obecnie szkoła czeka na Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki na rok szkolny 2012/2013 przyznawany przez UNICEF.

Daria Sapian

   
STUDNIÓWKA ANNO DOMINI 2013

Na tradycyjne sto dni przed maturą odbywają się bale studniówkowe, popularnie zwane Studniówkami. Jest to zwyczaj typowo polski, niespotykany nigdzie indziej na świecie. Tak też jest w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i słuchacze ostatniego rocznika Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego podczas tegorocznej studniówki, 18 stycznia 2013, bawili się wspólnie w sali Gospodarstwa Agroturystycznego „Amazonka”. Obecni byli również zaproszeni goście: burmistrz Przemkowa, pan Stanisław Pępkowski wraz z małżonką, dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Dźwigaj oraz nauczyciele.
Tradycyjnie, jak w każdej szkole, studniówkę otworzył staropolski polonez, bez którego nie sposób sobie wyobrazić tego balu. Maturzyści w uroczystych strojach, trochę stremowani, nieśmiało się uśmiechający ruszyli w tan ... i za chwilę już rozluźnieni i uśmiechnięci słuchali braw rodziców oraz zaproszonych gości. Po Polonezie uczniowie w osobach prowadzących – Justyny Grzybek, Patryka Żywokarty i pani Doroty Kozłowskiej podziękowali za troskę i lata nauki wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Następnie głos pan Stanisław Pępkowski, burmistrz Przemkowa, który życzył naszym maturzystom łatwych zadań i – przysłowiowego – połamania długopisów. Obdarował również każdą maturzystkę i wychowawczynie klas maturalnych różami. Po panu burmistrzu głos zabrał dyrektor Dariusz Dźwigaj, który życzył maturzystom jak najlepszych wyników na maturze oraz udanej zabawy studniówkowej. Po krótkim przemówieniu, wypowiedział tradycyjną formułę: „Bal studniówkowy Anna Domini 2013 uważam za otwarty!”, i od tego momentu pozostała już tylko wspaniałą zabawa do samego rana.

   
XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod opieką nauczycieli: Elżbiety Kaniewskiej, Moniki Dźwigaj, Agnieszki Wałowskiej, Anety Wójcik, Urszuli Boguckiej i Iwony Łopacińskiej-Skraba kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza od 13 lat jest organizowana we współpracy z Przemkowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie zarejestrowany jest sztab WOŚP i nad prawidłowym przebiegiem imprezy i wszystkimi przygotowaniami czuwa pani dyrektor Bogumiła Ornatowska–Cichoszewska. W tym roku kwestowało na ulicach Przemkowa, Wysokiej i Osiedla Huta 25 wolontariuszy. W POK-u, kolejny raz, uczniowie pod opieką Pani Elżbiety Lichtańskiej z Rady Rodziców prowadzili kawiarenkę, w której było ciasto przygotowane przez rodziców i uczniów prawie z każdej klasy w szkole. Pomoc w przeprowadzeniu licytacji WOŚP zapewniły panie Małgorzata Kotlicka i Urszula Bogucka. Cieszymy się, że ta coroczna impreza przebiega z naszym udziałem, zawsze są chętni uczniowie do pracy w wolontariacie WOŚP i poświęcają swoją niedzielę na tak szlachetne działanie.
Teraz liczymy pieniądze zebrane podczas kwesty, licytacji, w kawiarence – mamy nadzieję, że nie będzie ich mniej niż w ubiegłym roku. Ale tak naprawdę nie finalna kwota jest najważniejsza, ale fakt, że po raz kolejny zrobiliśmy coś fajnego i przy tym świetnie się bawiliśmy.
Wolontariusze WOŚP: Kamila Gołąb, Magdalena Hubiak, Sylwia Łojewska, Mariusz Kasperski, Barbara Pietraszewska, Emilia Nicewicz, Milena Piech, Magdalena Hajduk, Magdalena Harabin, Anita Boczniewicz, Klaudia Kamińska, Angelika Rajchert, Błażej Cichoszewski, Nina Lichtańska, Weronika Kearney, Anna Podmokła, Kamila Krakowska, Kamila Sługocka, Kornelia Przyczyna, Paulina Grelińska, Daria Dębowa, Klaudia Gliszczyńska, Elwira Krawczyk, Dominika Muskus, Karolina Drewniak.
Ciasto do kawiarenki upiekli: Bartosz Wałowski, Gabrysia Boczniewicz, Ania Tomczak, Julia Myhel, Oskar Najdek, Kamil Smolec, Agnieszka Duma, Martyna Adamiak, Kamila Sykuła, Nina Lichtańska, Karolina Stelmasiak, Anna Podmokła, Weronika Kearney, Angelika Janowska, Lidia Fijoł, Kamila Sługocka, Patrycja Oruba, Kornelia Przyczyna, Sylwia Walczak, Anna Halla, Anita Boczniewicz, Magda Harabin, Paulina Tomczak, Kamila Nowakowska, Jakub Jagielski.

   
GRUDZIEŃ 2012

W dniach 25 listopada – 10 grudnia 2012 Zespół Szkół im. Ireny Sendler brał udział w międzynarodowej Kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”. Kampania ta jest się już cykliczną imprezą w naszej szkole. Koordynacją międzynarodowych działań zajmuje się Center for Women's Global Leadership. Kampania rozpoczyna się 25 listopada, w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i kończy się 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Celem kampanii jest eliminacja przemocy ze względu na płeć. Kampania 16 Dni Akcji w 2012 roku odbyła się pod międzynarodowym hasłem: Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie: Zakwestionujmy militaryzm i zakończmy przemoc wobec kobiet!
Uczennice klas trzecich gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych (Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej) wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez koordynatorkę działań w szkole, pedagoga szkolnego panią Darię Sapian oraz przez panią psycholog Magdalenę Wolską. Na zajęciach dziewczęta poznawały główne pojęcia związane z przemocą, rodzaje przemocy, zjawisko i mechanizmy współuzależnienia od sprawcy przemocy oraz po czym poznać ewentualnego sprawcę przemocy. Uczennice zostały zapoznane z materiałami przygotowanymi przez Fundację Autonomia oraz Centrum Praw Kobiet, dowiedziały się także, gdzie mogą zgłosić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Kolejnym krokiem w ramach „16 Dni Akcji…” był szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS zorganizowany we współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Polkowicach, w którym wzięło udział 38 uczniów całej szkoły. Konkurs wygrała Izabela Radziwoń z klasy 1a.
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy zaangażowała się w akcję AMNESTY INTERNATIONAL i wzięliśmy udział w Maratonie Pisania Listów w obronie więźniów sumienia. Listy od samego początku istnienia Amnesty International są jej najważniejszym orężem w walce o prawa człowieka. Co roku po Maratonie Amnesty International otrzymuje tzw. Dobre Wiadomości - informacje o pozytywnym rozwoju wydarzeń, uwolnieniu osadzonych, udzieleniu im pomocy medycznej lub przeprowadzeniu sprawiedliwego procesu sądowego. Maraton Pisania Listów w szkole poprowadziła polonistka pani Hanna Miroś, która wraz z uczniami naszej szkoły napisała ponad 350 listów w obronie praw człowieka. Listy te zostały przekazane przez Szkolny Klub Wolontariusza i uczennice z projektu edukacyjnego 8 grudnia 2012 roku organizatorom Maratonu Pisania Listów w Głogowie i tym samym weszły w skład 182 957 listów napisanych w całej Polsce! W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz praw człowieka, poświęcili swój czas i pióro w imię wyższych wartości.
10 grudnia 2012 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w szkole odbył się apel zorganizowany przez dwie panie wicedyrektor Elżbietę Kaniewską i Agnieszkę Wałowską oraz uczennice klas trzecich. Apel poruszał serca i umysły ważnymi przekazami na temat wartości człowieka samego w sobie.
Podsumowaniem „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć” był Happening ulicami Przemkowa, w który zaangażowało się około 50 uczennic naszej szkoły oraz dwóch uczniów z projektu edukacyjnego. Opiekunami przemarszu były panie Małgorzata Zawiłowicz, Daria Sapian i Magdalena Wolska. Młodzież z białymi balonami, transparentami, z głośną tubą spacerowała ulicami miasta i głosiła swój sprzeciw wobec przemocy ze względu na płeć. Uczniowie Zespołu Szkół podczas marszu odwiedzili najważniejsze instytucje pomocowe w mieście (Policja, MOPS, Przychodnia COR-MED) i zostawili po sobie ślad w postaci Faktów i Mitów na temat przemocy. Uczennice rozdawały także przechodniom symboliczną czerwoną dłoń z wyrazem STOP, jako znak solidarności w walce z przemocą.

   
LISTOPAD 2012

Miesiąc obfity w wydarzenia. Tradycyjnie uczciliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości przedstawiając montaż słowno-muzyczno-multimedialny. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Ujrzeliśmy historię oświaty pod zaborami, ilustrowaną prezentacją multimedialną, zawierającą portrety ważnych postaci, kopii dokumentów, książek, zdjęć z tegoż okresu, alegorię Polski upadłej i odrodzonej, przeplatanego poezją patriotyczną i pieśniami patriotycznymi, Całość została spięta wymowną muzyką podkreślającą pantomimę i czytane wiersze. Inscenizacja również została wzbogacona slajdami obrazów wybitnych polskich malarzy z tzw. nurtu malarstwa historycznego a dotyczącego tegoż okresu z dziejów naszej ojczyzny. Młodzież, biorąca udział w przedstawieniu, wykazała się piękną postawą patriotyczną, bardzo angażując się podczas prób i samego przedstawienia. Widzowie, w tym młodzież Zespołu Szkół, bardzo ciepło przyjęła naszą propozycję uroczystości, zachowując się godnie podczas przedstawienia, z podziwem odbierając ruch, słowo i śpiew w wykonaniu swoich rówieśników.
11 listopada 2012 r. w Zespole Edukacyjnym w Gaworzycach odbył się XVI Turniej Szachowy o Puchar Święta Niepodległości, którego współorganizatorem i fundatorem pucharów oraz nagród był Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Z Przemkowa w turnieju wzięło udział ośmioro uczniów i trzech seniorów (Stanisław Stępiński, Sławomir Dryja, Dariusz Dźwigaj). Naszą Gminę reprezentowali: Oskar Najdek, Kacper Rekut, Przemysław Mendel, Krystian Teler, Aleksander Bolechowski (Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie), Maja Dąbrowska (Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie), Szymon Dryja (Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie) i Michał Dźwigaj (Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie). Na ogólną liczbę 35 zawodników Przemkowianie stanowili silną i liczną grupę. Dla większości naszych uczniów był to pierwszy w życiu turniej szachowy, jednak „królewska gra” powoli ich wciąga, i już chcą dalej grać, uczyć się. Komisja sędziowska dodatkowo wyróżniła jedyną dziewczynę biorącą udział w turnieju, czyli Maję Dąbrowską z przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego.
19 listopada grupa 42 uczniów Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięła udział w wycieczce edukacyjno - krajoznawczej. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Wdrożenie programów rozwojowych w Gimnazjum w Przemkowie" realizowanego przez Gminę Przemków, finansowanego przez UE z ze środków POKL. Wycieczkę zorganizowała Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”. Questy prezentował Krzysztof Szustka – trener questingu.

   
PAŹDZIERNIK 2012

W październiku wydarzeń od liku. Dzień Edukacji Narodowej przebiegał w radosnej atmosferze. Odbył się uroczysty, ale z humorem apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez Panie: M. Boczniewicz, J. Trygar, M. Zawiłowicz i uczniów z klasy z Ia i IIId. Podczas apelu Burmistrz Przemkowa, pan Stanisław Pępkowski wręczył nagrody Burmistrza pani Gizeli Smalec i pani Elżbiecie Kaniewskiej, które w tym roku otrzymały również Medale Komisji Edukacji Narodowej.
Jak co roku nasi uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Kowalskiej przygotowali XII Dzień Papieski upamiętniając wybór Karola Wojtyły na tron papieski. W tym roku dzień ten był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II- papież rodziny”. Uczniowie przygotowali montaż słowno –muzyczny, którego główna treścią i myślą przewodnią były słowa błogosławionego Jana Pawła II skierowane do rodzin podczas różnych homilii i pielgrzymek. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna związana z głównym hasłem tegorocznych obchodów. Na koniec wszystkich występujących oraz widzów spotkała mila, słodka niespodzianka – słynne wadowickie kremówki.
Dn. 16 października 2012 odbyła się cykliczna impreza Bieg na Orientację –Wyprawy Odkrywców. W imprezie wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu polkowickiego. Ze zwycięstwa cieszyły się drużyny, które uzyskały najwyższe wyniki:
Miejsce I – Samorządowe Centrum Edukacji im. Antoine'a de Saint - Exupery' ego w Radwanicach 19 pkt. Miejsce II – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach 15 pkt. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz każdy z uczestników nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. Nagrody zostały wręczone w imieniu Starosty Polkowickiego Marka Tramś przez panią Kornelię Dworczyńską - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia i Działań Społecznych. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko z poczęstunkiem.
W dniach 16-24 października odbywała się ogólnopolska kampania „Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2012 r.” Impreza jest organizowana w naszej szkole od trzech lat, a pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Dobre Życie. Przez tydzień prowadzone były warsztaty na temat właściwości odżywczych chleba pieczonego na zakwasie. Uwieńczeniem Tygodnia Chleba był uroczysty apel „Bądź dobry jak chleb…”. Apel rozpoczął się wręczeniem nagrody specjalnej dla uczennicy klasy II b, Justyny Łojewskiej, która swoją odpowiedzialną i godną naśladowania postawą uratowała życie uczniowi naszego Liceum. W montażu słowno-muzycznym przedstawiono polskie tradycje związane z chlebem. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Ludowego „Marzenie” ze Szklarek pod przewodnictwem Pani Jadwigi Dziadykiewicz, który zaprezentował młodzieży szkolnej i nauczycielom pieśni związane z chlebem i tradycją polską. Po apelu odbyła się najsmaczniejsza część obchodów Święta Chleba w Szkole - degustacja chleba, którego sponsorem były Piekarnie: GS Przemków i GS Radwanice. Chleb był okraszony miodem, domowym dżemem i domowym smalcem przygotowanym przez panie Jolantę Trygar i Małgorzatę Zawiłowicz. Ponadto pyszny chleb na zakwasie upiekły panie wicedyrektor – Agnieszka Wałowska i Elżbieta Kaniewska. W tym roku, jak i w poprzednim, rarytasem był chleb pieczony przez panią Jolantę Trygar z masłem czosnkowym.

   
Strona 47 z 72 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji