Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ŚWIECKIEJ

W piątek 27 września odbył się XIII Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Świeckiej. Pomysł stworzenia tego rodzaju konkursu narodził się wraz z powstaniem Gimnazjum w Przemkowie. Twórczyniami były pani Gizela Smalec i pani Lucyna Pawłowska. Natomiast obecnie Konkurs Poezji Świeckiej jest organizowany przez p. Lucynę Pawłowską i Anetę Wójcik. Głównym celem przyświecającym organizacji tegorocznego konkursu było stworzenie uczniom naszej szkoły możliwości zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i promocja ich talentów. Natomiast motto stanowiły słowa Czesława Miłosza „Poezja jest spowiedzią duszy”.
Konkurs został przeprowadzony w Multimedialnym Centrum Informacji. Subtelna, ale wymowna dekoracja pozwoliła wszystkim uczestnikom dać się ponieść nastrojowi i panującemu klimatowi. Prowadzącą a zarazem uczestniczką była Weronika Czajkowska z kl. III c. W składzie Komisji Konkursowej znalazły się p. Gizela Smalec - przewodnicząca oraz p. Danuta Nowakowska, p. Hanna Miroś i p. Lucyna Pawłowska.


Na otwarciu konkursu obecny była także Dyrektor Zespołu Szkół p. Dariusz Dźwigaj, który serdecznie powitał wszystkich uczestników, wyraził słowa uznania wobec uczniów biorących udział w konkursie i życzył powodzenia. W dalszej części uczestnicy kolejno zapraszani przez prowadzącą deklamowali wybrane przez siebie utwory poetyckie. Po zaprezentowaniu się przez wszystkich uczestników Komisja udała się na narady natomiast sami uczestnicy po skosztowaniu odrobiny łakoci przystąpili do głosowania na Recytatora Publiczności. Po kilkunastu minutach Przewodnicząca ogłosiła wyczekiwane przez wszystkich wyniki, przedstawiające się następująco:
I miejsce - Daria Dębowa z kl. I Liceum Ogólnokształcącego w ZS w Przemkowie
II miejsce – Weronika Czajkowska z kl. IIIc Publicznego Gimnazjum w ZS w Przemkowie
III miejsce – Anna Mydłowska z kl. Ib PG w ZS w Przemkowie
Wyróżnienia uzyskał: Jagoda Dworczyńska z kl. Ib oraz Paulina Bezrąk.
Nagrodę Publiczności otrzymała: Weronika Czajkowska
Gratulujemy serdecznie zwyciężczyniom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy przygotowali się do udziału w konkursie i pokonywali dzielnie własny strach i tremę.


   
MŁODZI LIDERZY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 23 i 24 września uczniowie klas I-III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięli udział w warsztatach w ramach projektu "Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości". Projekt jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przez Fundację Wrzosowa Kraina. Pomysłodawca projektu jest pan Paweł Kowalski, zaś koordynatorami projektu są panie - Sylwia Przybysz i Bogusława Jabłońska. Szkoły biorące udział w projekcie to: Zespół Szkół z Chocianowa, Powiatowy Zespół Szkół z Chojnowa i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.
Projekt ma wykreować świadomych obywateli, wiążących swoją przyszłość z swoimi miejscowościami, zachęcić do powrotów w rodzinne strony i rozpoczęcia własnych przedsięwzięć gospodarczych. Projekt ma wspomóc wdrażanie swoje, śmiałe pomysły na przyszłość.


   
Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach klasycznych w Żarowie

21 i 22 września 2013 r. najmłodsi szachiści walczyli w Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach klasycznych. Turniej rozegrany w 10 kategoriach wiekowych. Na starcie stanęło 148 zawodników. Zwycięzcy grup otrzymali puchary, a uplasowani na 2-3 miejscu medale.
W kategorii chłopców do lat 13 wystartował uczeń klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum - Szymon Dryja. Po dwudniowej walce i po siedmiu rundach uplasowała się na szóstej pozycji z 4 punktami na 7 możliwych do zdobycia. W tej kategorii walczyło 18 gimnazjalistów. Pojedynki były bardzo zacięte, zaś zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Gratulujemy!

   
CZTERNASTE OTRZĘSINY

W piątek 20 września w uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum zdobyli CERTYFIKATY pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Jednak uzyskanie certyfikatu wcale łatwe nie było. Należało dzielnie zawalczyć w wyznaczonych przez Samorząd Uczniowski konkurencjach. Uczniowie klas I wcześniej otrzymali listę zadań, do których winni byli odpowiednio się przygotować. Musieli między innymi ułożyć czterowersowe hasło, które podczas imprezy otrzęsinowej zostało głośno wykrzyczane przez każdą klasę. Oczywiście „pierwszaki” nie mogły pojawić się bez ogonków i ewentualnego kociego makijażu – podobnie jak prowadzący – dzięki czemu było zabawnie i kolorowo.



Uroczystość Otrzęsin w naszej szkole odbyła się po raz czternasty. W tym roku Otrzęsiny prowadziły Weronika Czajkowska i Daria Denuszek pod czujnym okiem opiekunów Samorządu – pani Ireny Orłowskiej i pani Anety Wójcik. Otwarcia Otrzęsin dokonał – przez przekrojenie jabłek, poczęstowanie wychowawców klas pierwszych i jurorów oraz skonsumowanie pan Dariusz Dźwigaj – dyrektor szkoły. Pierwszą konkurencję wyznaczeni uczniowie wykonywali wspólnie z wychowawcami. Przedstawiciel danej klasy z zamkniętymi oczami, według instrukcji wychowawcy, rysował krowę. Wszyscy ku ogólnemu zdziwieniu poradzili sobie wyśmienicie z tym zadaniem. Wśród licznych konkurencji znalazły się takie jak rzut włóczką do kosza, ssanie mleka z dziecięcej butelki, przelewanie mleka czy dzielenie czekolady mlecznej sztućcami. Jednak sporo zabawy i satysfakcji dostarczyło zadanie dla wychowawców, którym powierzono wykonanie smacznej kanapki dla swojej klasy. Trzeba przyznać, iż wszyscy wychowawcy ogromnie się zaangażowali i wykazali zmysłem estetycznym. Ale najważniejszym elementem była ich wspaniała współpraca i wzajemna pomoc. Po zakończeniu wszystkich konkurencji uczniowie bawili się na szkolnej dyskotece. Trzeba przyznać, iż pomimo wczesnej pory chętni dali się porwać muzycznym taktom, tworzyli wspólne układy pod kierunkiem koleżanki z Cykad.



   
WYSTAWA "GORZKA CHWAŁA. POWSTANIE 1863 ROKU"

W poniedziałek 16 września 2013 r. Daria Dębowa i Adrian Muszyński - uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, rozpoczęli uroczyste otwarcie wystawy z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego „Gorzka chwała. Powstanie 1863 roku”. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał pan Dariusz Dźwigaj, dyrektor szkoły oraz pani Ewa Szymańska. Uczennice gimnazjum i liceum recytowały patriotyczne wiersze nawiązujące do polskich tradycji, haseł wolności, honoru i Ojczyzny. Uroczystość została przygotowana przez panią Iwonę Łopacińską-Skraba, nauczycielkę historii w Zespole Szkół.


Wystawa dotarła do naszej szkoły i do Przemkowa dzięki pani Dorocie Czudowskiej, senator Rzeczpospolitej Polskiej i pani Helenie Krupskiej, radnej miejskiej. Panią senator podczas uroczystości reprezentowała pani Ewa Szymańska, dyrektor biura senatorskiego w Legnicy. Ta wystawa została uroczyście zainaugorowała Rok Powstania Styczniowego w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej. Senator Dorota Czudowska podkreślała, iż nie chce, aby wystawa stała się historycznym skansenem i trafiła do przepastnych galerii w regionie, dlatego jest prezentowana w szkołach. Została już zaprezentowana w kilku miastach Polski, zaś Przemków jest jednym z dwóch miejscowości powiatu polkowickiego. W Zespole Szkół im. Ireny Sendler można ją oglądać do wtorku 24 września. Wystawa składa się z 30 plansz prezentujących najważniejsze wydarzenia i postacie związane z powstaniem.


   
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Wrzesień, i jak co roku początek nowego roku szkolnego, który tym razem rozpoczął się 2 września. Przed nami pracowite i pełne wyzwań dziesięć miesięcy intensywnej pracy nad kształtowaniem młodego pokolenia, przekazywaniem wartości ukazanych życiem naszej patronki Ireny Sendler. I zgodnie z jej poglądami ważne jest „Tylko to, jakim kto jest człowiekiem”.
Obecny rok szkolny rozpoczęliśmy uroczyście 2 września. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas drugich – Daria Denuszek i Daniel Piekutowski. Serdeczne słowa powitania skierowano do wszystkich uczniów ze szczególnym wyróżnieniem uczniów klas pierwszych. Miłe słowa skierowano do uczniów i słuchaczy klas maturalnych życząc im: „Samych piątek, i szóstek kierujemy w szczególności do uczniów klas maturalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów dojrzałości. Oby matura okazała się dla was prosta i przystępna i żeby ten ostatni rok w naszej szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą.” Podczas uroczystości znalazły się chwile poświęcone pamięci września 1939 roku. Uczniowie przywołali ówczesne dni recytując wspomnienia dzieci, które przeżyły kampanię wrześniową i okupację. Piękną i wzruszającą uroczystość przygotowała pani Irena Orłowska. Gościem honorowym uroczystości był pan Stanisław Pępkowski, Burmistrz Przemkowa, który skierował do wszystkich zebranych życzenia jak najlepszych ocen oraz odczytał słowa pani minister sportu Anny Mucha. Podczas uroczystości nastąpiła oficjalna prezentacja wyników realizacji projektu „Encyklopedia naszej miejscowości” przeprowadzonego przez Przemkowski Ośrodek Kultury i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie w ramach programu „Równać Szanse 2012” realizowanego z środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Efektem sześciu miesięcy pracy przemkowskiej młodzieży z Publicznego Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej jest powstanie „Małej Encyklopedii Przemkowa”. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego każdy uczestnik projektu otrzymał egzemplarz świeżo wydrukowanej Encyklopedii. Nasi uczniowie nadal będą pracować nad powstaniem ostatecznej wersji „Encyklopedii Przemkowa”.

   
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27 czerwca 2013r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum. Po raz dwunasty żegnaliśmy uczniów klas trzecich kończących Publiczne Gimnazjum. Tradycyjnie uroczystość rozpoczął staropolski polonez. Był czas na przemówienia, pożegnania oraz nagrody. Najwyższą średnią 5,27 uzyskał Grzegorz Wawryn. Grzesiek jest uczniem, który w tym roku uzyskał wiele nagród zajmując czołowe miejsca w konkursach. Uzyskał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” plasując się na 14 miejscu. Na koniec roku otrzymał Statuetkę Najlepszego Absolwenta ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Powiatu, pana Tadeusza Kowalskiego oraz nagrodę Banku Spółdzielczego w Przemkowie, ufundowaną przez panią prezes Janinę Pilarek.



Dzień później po Mszy Świętej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 przygotowana przez panią Irenę Orłowską. Było krótkie podsumowanie mijającego roku, wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Wszystko zakończone zostało częścią artystyczną.

   
MIĘDZYNARODOWY ZJAZD SZKÓŁ SENDLEROWSKICH

W dniach 18 – 21 czerwca 2013 r. odbył się w Warszawie Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich. Organizatorem i gospodarzem Zjazdu był Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 na warszawskiej Woli. W Zjeździe wzięło udział ponad stu uczniów, około 50 dyrektorów i nauczycieli z dwudziestu trzech szkół z całej Polski oraz dwóch szkół niemieckich. Jedną z 23 szkół uczestniczących w Zjeździe był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, noszący imię Ireny Sendler od 24 listopada 2011 roku. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów (Adrian Zakrzewski, Szymon Lewandowski, Natalia Biała, Oliwia Jagielska, Weronika Kearney) pod opieką Dariusza Dźwigaj i Ireny Orłowskiej. Patronem wszystkich szkół uczestniczących w Zjeździe jest Irena Sendler, która wraz ze swoimi współpracownikami uratowała w czasie II wojny światowej 2,5 tysiąca żydowskich dzieci.
Podczas Zjazdu mieliśmy okazję spotkać się z: panią Janiną Zgrzembską – córką naszej Patronki, panią Elżbietą Ficowską – jedną z 2,5 tysiąca ocalonych przez Irenę Sendler, panią Bożeną Urbanowicz-Gilbride – gościem honorowym zjazdu. Swoją obecnością w czasie trzydniowych uroczystości zaszczycili Zjazd m.in.: pan Mark Wening – Attache ds. Kultury Ambasady USA w Polsce, pan Dieter Reinl – Radca Kulturalny Ambasady Niemiec, pan Grzegorz Schetyna – Poseł na Sejm RP, pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, pan Marcin Kierwiński – Poseł na Sejm RP, pan Andrzej Halicki – Poseł na Sejm RP, pan Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski.
Pierwszy dzień przebiegł na oficjalnych uroczystościach, które zostały uświetnione występem dziecięcego chóru ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 38 oraz chóru z wolskiej Parafii Prawosławnej p.w. św. Jana Klimaka. Były oficjalne wystąpienia zaproszonych gości, rozmowy, pytania oraz wspólne warsztaty plastyczne nawiązujące do idei głoszonych przez Irenę Sendler. Po uroczystej kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po królewskich Łazienkach.[DALSZA CZĘŚĆ - W CZYTAJ WIĘCEJ]


   
Szkoła zawodowa – szkołą pozytywnego wyboru

W piątek 14 czerwca 2013 r. uczniowie klasy 2 i 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Świadectwo to tylko ważniejszy papier, z zapisanymi ocenami, który jednak nigdy nie oddaje w pełni wykonanej pracy w ciągu kilku lat nauki. Najwyższe średnie ocen uzyskali: Angelika Stolarska i Dawid Kupiński. W ten piątek absolwenci byli żegnani przez swych młodszych kolegów. Były dobre, ale i humorystyczne rady na przyszłość, wiersz o „Mojej Małej Ojczyźnie” autorstwa ucznia ZSZ Adriana Zakrzewskiego, „Oda do nauczyciela” i wiele innych, ale największy aplauz wzbudziło wykonanie utworu „Jeden na milion” również autorstwa Adriana z akompaniamentem pana Adama Rusynko (gitara) oraz Bartłomieja Kamińskiego (beatbox). Było też krótkie podsumowanie nauki w szkole, udział w konkursach przedmiotowych oraz zawodowych, współpraca z OHP w Przemkowie, udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” oraz wyjazdy na zagraniczne staże. Uroczystość zakończenia nauki zaszczycili: Sekretarz Gminy Przemków – pana Leszek Frąckowiak. Radna Miejska oraz pracodawca – pani Elżbieta Mendel, a także przedstawiciele OHP w Przemkowie. Nie zabrakło nauczycieli oraz rodziców naszych absolwentów.


W ciągu tych lat nauki w Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdobycia solidnej wiedzy i umiejętności poprzez udział w zajęciach lekcyjnych, ale poprzez aktywny udział w zajęciach pozalekcyjnych.[DALSZA CZĘŚĆ - W CZYTAJ WIĘCEJ]

   
Projekt!!!
W czerwcu 2013r. zakończyła się realizacja projektu:
"Wdrożenie programów rozwojowych w Gimnazjum w Przemkowie".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem projektu i do obejrzenia galerii zdjęć.
Szczegóły na stronie internetowej projektu




   
JUBILEUSZOWY KONKURS

W tym roku jubileuszowy X Gminny Konkurs Historyczny „Znam dzieje Przemkowa” odbył się na początku czerwca, czwartego dnia tego miesiąca. I co ciekawe, dokładnie 10 lat temu, również 4 czerwca odbył się w Zespole Szkół w Przemkowie pierwszy Gminny Konkurs Historyczny „Znam dzieje Przemkowa”. Historia zatoczyła koło, konkurs ewaluował, jedne konkurencje odchodziły, inne był wprowadzane, dziesiątki uczestników przewinęły się poprzez kolejne edycje konkursu. W roku 2013 gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. Tradycyjnie wzięły w nim szkoły podstawowe naszej gminy (SP nr 1 i SP nr 2 pod opieką pana Waldemara Łapkowskiego, PSP w Wysokiej pod opieką pani Jolanty Remiszewskiej) oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum (Małgorzata Nogal, Natalia Biała, Kamil Smolec), Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Angelika Stolarska, Paulina Tomczak, Klaudia Nogal) i Liceum Ogólnokształcącego (Paulina Oruba, Kinga Musiał, Magdalena Harabin) z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Drużynami PG i ZSZ opiekowała się pani Iwona Łopacińska-Skraba, zaś LO – Dariusz Dźwigaj.


W tym roku uczniowie rywalizowali w kilku kategoriach, takich samych jak w ubiegłym roku. Na samym początku uczniowie musieli wykazać się znajomością herbów przemkowskich rodów i Przemkowa uzupełniając brakujące elementy, kolorując oraz podając daty panowania w Przemkowie. W tym etapie największymi specjalistami przemkowskiej heraldyki okazali się uczniowie SP nr 2 w Przemkowie zdobywając 12 punktów. Następnie drużyny losowały jedno z wydarzeń związanych z dziejami Przemkowa, a następnie musieli wykonać prace plastyczną na wylosowane wydarzenie. Prace musiały być zgodne z faktami historycznymi. Najwyżej oceniona została praca uczniów PSP w Wysokiej. W kolejnym etapie drużyny losowały po trzy zabytki Przemkowa i na ich podstawie musieli opracować plan wycieczki po Przemkowie. Uczniowie mieli wcielić się w przewodnika i zwiedzających, przy każdym wylosowanym zabytku podać jego lokalizację, czas powstania i kilka ciekawostek historycznych. Najbardziej ekspresyjne i twórcze dla postronnego widza były wycieczki przedstawione przez Zasadniczą Szkołę Zawodową i Publiczne Gimnazjum, jednak Komisja najwyżej oceniła wycieczki uczniów gimnazjum i liceum po 16 punktów. W ostatnim, decydującym etapie tzw. Turnieju Wiedzy uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu słynnych przemkowian, wydarzeń oraz zabytków rozpoznawanych na podstawie zdjęć. Największą wiedzą wykazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej gromadząc komplet punktów, czyli 18.


Po podsumowaniu punktów z wszystkich kategorii zwycięzcami okazała drużyna Publicznego Gimnazjum, wyprzedzając drużynę Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego. Po raz pierwszy w historii konkursu przedstawiciele Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie zajęli trzy pierwsze miejsca. Na koniec komisja konkursowa w składzie: Wirgiliusz Babirecki, Tadeusz Kowalski, Leszek Frąckowiak i Jacek Janikowski ogłosiła oficjalne wyniki oraz wręczyła dyplomy i nagrody, a dla zwycięzców puchar, który został ufundowany przez Przewodniczacego Rady Powiatu, pana Tadeusza Kowalskiego. Nagrody w tym roku zostały ufundowane przez Burmistrza Przemkowa pana Stanisława Pępkowskiego, Prezesa Banku Spółdzielczego panią Janinę Pilarek oraz Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Przemko” pana Jacka Janikowskiego. Jubileuszowy konkurs swą obecnością zaszczycili dyrektorzy przemkowskich szkół: pani Kornelia Dworczyńska, pani Ewa Skrypak i pan Paweł Juchom.



   
Strona 44 z 72 << < 41 42 43 44 45 46 47 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji