Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
STOP PRZEMOCY

Już po raz czwarty Szkolny Klub Wolontariusza w dniach 25 listopada do 06. grudnia 2013r.zorganizował obchody 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć , temat: Poprzez Pokój w Domu do Pokoju na Świecie- Zakwestionujmy militaryzm i zakończmy przemoc wobec kobiet. Akcja podyktowana jest potrzebą serca, koniecznością zwrócenia uwagi opinii publicznej na ciągle bolący problem łamania praw człowieka- poniżanie i niszczenie tożsamości kobiet. Akty bezprawia, bestialskie traktowanie kobiet szczególnie w krajach arabskich, ale również w cywilizowanych krajach europejskich, zaciszu domowym z pozoru dobrze funkcjonujących rodzin to ciągle bolący problem współczesnej cywilizacji. W dobie lotów kosmicznych, odkryć naukowych, ingerowania w ludzkie życie- odkrycia w medycynie-genetyce a z drugiej strony wciąż pierwotne, prymitywne pozostaje taktowanie kobiet- rodzicielek, żon, żywicielek. Seksizm jest plagą współczesnych społeczeństw, dyskryminacja kobiet w zatrudnianiu, warunkach płacowych, prawach obywatelskich, prawie decydowania o swoim i dzieci życiu to ważne problemy, które czekają na pilne rozwiązania.


KOBIETA CIĘ URODZIŁA NIE PODNOŚ NA NIĄ RĘKI niechaj to hasło wszech obecne będzie na całym świecie teraz i zawsze. Wolontariusze Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie dnia 06.12.2013r. zorganizowali happening ulicami Przemkowa występując przeciwko przemocy wobec kobiet. Symbolem tej akcji są białe balony. Ulotki potępiające łamanie praw kobiet otrzymywali przechodnie, rozprowadzono je w ważnych przemkowskich instytucjach. Happening poprzedził cykl zajęć – warsztatów dla uczennic Zespołu Szkół im. Ireny Sendler. Nikt nigdy nie powinien zapomnieć czym są PRAWA CZŁOWIEKA- to prawo do godnego życia bez względu na płeć, pochodzenie-kolor skóry , religię i przekonania. Szanując PRAWA KOBIET potępiamy przemoc wobec nich okazujemy właściwe oblicze człowieczeństwa..

   
MIKOŁAJKOWE SZACHY

Grudniowe Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod honorowym patronatem Piotra Borysa odbyło się w przeddzień Mikołajek. W dwóch grupach rywalizowało ze sobą 32 zawodników. Tradycyjnie powitania i oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Dźwigaj. Po raz drugi w turnieju wzięli udział zaproszeni szachiści ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie pod opieką panów: Stanisława Róg i Janusza Lech. Tym razem przyjechało sześciu młodych szachistów z Chocianowa.


W młodszej grupie (szkoły podstawowe) rywalizowało ze sobą 14 uczniów. Najmłodszymi zawodnikami byli Marek Madej i Bartłomiej Róg, którzy dzielnie walcząc uplasowali się kolejno na 7 i 5 miejscu! Zwycięzcą został drugoklasista z Przemkowa Michał Dźwigaj, wygrywając wszystkie partie. Na drugim miejscu uplasował się pierwszoklasista Adrian Tarawski, przegrywając tylko jedną partię ze zwycięzcą. Trzecie miejsce przypadło Hubertowi Kuźmiak, który zgromadził 4 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się ponownie Nicole Drewniak, druga była debiutująca w turnieju Kasia Zielonka, zaś trzecia była Ola Jas. Równie zacięta rywalizacja była w starszej grupie (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). O zwycięstwo walczono do ostatniej siódmej rundy. Ostatecznym zwycięzcą (po raz pierwszy) okazał się Szymon Dryja, wyprzedzając Przemka Mendel. Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Smolec.
Sędzią głównym zawodów był niezastąpiony pan Stanisław Stępiński, sędzią technicznym była pani Monika Dźwigaj. Tradycyjnie, słodki poczęstunek dla każdego zawodnika ufundowali państwo Elżbieta i Waldemar Mendel oraz pani Monika Dźwigaj. Każdy uczestnik otrzymał czekoladowego Mikołaja, czekoladki oraz drodne upominki, zaś zwyciężcy dodatkowo mikołajkowe kubki. Kolejny, przedostatni turniej, odbędzie się 23 stycznia 2014 r. Zapraszamy!!!

   
NAGRODZONA W WARSZAWIE

Dnia 04.11.13 o godz. 1000 w Muzeum Historii Żydów Polskich przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom Międzynarodowego Konkursu Literackiego- "IRENA SENDLEROWA HISTORIA- TERAŹNIEJSZOŚĆ- PRZYSZŁOŚĆ". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół z Oddz. Integracyjnymi nr 65 w Warszawie. W uroczystości wzięli udział m.in. ambasadorowie: Izraela, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, burmistrzowe dzielnic Warszawy oraz posłowie i radni miasta. Honorowymi gośćmi gali byli: córka przyjaciółki Ireny Sendler, najmłodsze dziecko uratowane z warszawskiego getta, p. Elżbieta Ficowska oraz członek Żegoty, p. prof. Władysław Bartoszewski. Przywołane w plastyczny sposób obrazy z trudnej przeszłości prowadziły słuchaczy przez zakonspirowane mieszkania, rozpacz rodziców i oddawanych do "adopcji" żydowskich dzieci, niebezpieczną i odpowiedzialną działalność Rady Pomocy Żydom, czyli Żegoty....


W oku kręciła się łza... Wyróżnioną w tym konkursie została uczennica Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie NATALIA BIAŁA i wraz z 11 innymi laureatami odebrała nagrodę podczas uroczystej gali w Warszawie. Ogromnym zaszczytem było odebranie dyplomu i nagrody z rąk p. prof. Władysława Bartoszewskiego, którego ciepłe, pełne uznania słowa zachęcały do dalszej pracy...

   
MŁODE TALENTY PISARSKIE

29 listopada 2013 r. po raz czwarty odbył się Szkolny Konkurs Pisarski „Młode talenty pisarskie”. Organizatorkami i opiekunkami konkursu były pani Lucyna Pawłowska i pani Aneta Wójcik. Celem Konkursu jest m.in.: pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie literatury i publicystyki, uwrażliwienie na piękno języka polskiego, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz wyszukiwanie talentów pisarskich.


Rozpoczęcia konkursu dokonał dyrektor szkoły - Dariusz Dźwigaj, który skierował do uczestników konkursu kilka ciepłych słów. Od pani A. Wójcik młodzież otrzymała kilka cennych uwag dotyczących warsztatu pisarskiego. Młodzi pisarze opuszczali salę bardzo szczęśliwi i pełni zapału, by śmielej próbować swych sił w twórczości literackiej. Ogłoszenie wyników konkursu i nagrody zostaną wręczone na „Apelu Bożonarodzeniowym”.


   
KURS KUCHNI MOLEKULARNEJ

W dniach 2 i 3 grudnia 2013 r. dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie był realizowany kurs kuchni molekularnej. Kuchnia molekularna zrywa ze starymi wyobrażeniami o gotowaniu. Jej celem jest osiągniecie idealnego, czystego i udoskonalonego smaku potraw - serwowanych w nowych zaskakujących formach. Łączy naturę z nauką. Zrywa z konwencjonalnym smażeniem, gotowaniem czy pieczeniem - ogień został wyparty z kuchni. Nie potrzebne są już garnki, brytfanny czy patelnie, dlatego też wystrój zaplecza kuchennego nie przypomina wcale typowych kuchni w restauracjach - pełnych gwaru i potraw przyrządzanych na czas. Ta kuchnia wygląda jak laboratorium, w którym kucharze - fizycy, biochemicy czy też specjaliści od wzornictwa przemysłowego - tworzą swoje dzieła. Są to czasami tak zachwycające kompozycje, że można śmiało wystawiać je jako eksponaty w galeriach sztuki. Nie bez przyczyny nowy nurt w kulinariach został nazwany „kuchnią przyszłości”. Dla wielu jednak chemia i fizyka, stosowane w molekularnych laboratoriach, kojarzą się raczej pejoratywnie i jednoznacznie, z czymś sztucznie modyfikowanym i niezdrowym. Mamy już dość chemicznie przetworzonej żywności w sklepach i naszych domach. Jednakże substancje wykorzystywane do gotowania molekularnego to zupełnie naturalne związki chemiczne, takie jak ciekły azot stosowany do zamrażania potraw, wyciąg z alg morskich mający właściwości zagęszczające i pozwalające zmienić konsystencję wielu dań. Kucharze molekularni próbują w laboratoryjnych warunkach znaleźć idealne receptury oraz formę potraw - zachowując ich naturalny smak, a czasem nawet nieco go udoskonalając.


W kursie uczestniczyło 15 uczniów z klasy pierwszej i drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Projekt realizowany jest jako projekt systemowy przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Wydział Edukacji i Nauki oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu jako głównego realizatora.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Uczniowie ZSZ mają możliwość udziału w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, uczestniczą w wycieczkach zawodoznawczych i kursach zawodowych. O szczegółach realizacji projektu w szkole będziemy informować Państwa na bieżąco.


   
KONKURS RECYTATORSKI O PAPIEŻU


16 października 2013 roku w dniu, w którym obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża odbył się Konkurs Recytatorski poezji i prozy Jana Pawła II. Został zorganizowany przez ZSE w Głogowie i Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II. Konkurs ten był jednym z wydarzeń Głogowskiego Konkursu Papieskiego i zorganizowany został w Domu „Uzdrowienie chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie. Jury, w skład którego weszli lokalni twórcy literaccy, pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz przedstawiciele głogowskiego środowiska kulturalnego zdecydowało, że II miejsce zajęła uczennica klasy III b naszego gimnazjum Żaklina Więckowska. Po odebraniu nagród Żaklina wzięła udział w uroczystej gali - występie nagrodzonych recytatorów – która odbyła się 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie w ramach obchodów święta Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

   
ANDRZEJKI W 2 ZSZ

Kiedy część uczniów Zespołu Szkół bawiła się na szkolnej dyskotece, młodzież z ZSZ odpoczywała po ciężkim dniu praktyki zawodowej. Jednak i oni znaleźli sposób na podtrzymanie rodzimej tradycji. Wspólnie z paniami z OHP - z paniami Basią i Małgosią oraz wychowawczynią postanowili skorzystać z zabaw andrzejkowych. W czwartek na godzinie wychowawczej wszyscy spotkali się w szkolnej harcówce. Panie z OHP przygotowały sprzęt do karaoke oraz kilka wróżb. Uczennice II ZSZ Klaudia Nogal oraz Paulina Tomczak także przygotowały wróżby oraz imiennik. Uczniowie wraz z paniami na przemian śpiewali, a przynajmniej bardzo się staraliJ , i przeprowadzali wróżby, które wszystkich rozbawiały. Oprócz poznania imienia wybranki czy wybranka serca zdobyli wiedzę na temat pochodzenia i znaczenia swego imienia. Większość uznała, iż charakterystyka imion pasuje w 100 procentach. Po miłej zabawie wszyscy udali się na pozostałe zajęcia lekcyjne.

   
MATEMATYCZNY ALFIK

Jak co roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie "Alfik Matematyczny 2013". W tym roku w konkursie wzięło udział 17 uczniów. Najliczniejsza grupa - siedmiu uczniów - była z klas pierwszych, zaś trzecioklasistów reprezentowała czteroosobowy team. Konkurs odbył się w środę 27 listopada. Organizatorem konkursu na terenie naszej szkoły była pani Irena Orłowska. Konkurs jest o dużym stopniu trudności obejmujący zakres matematyki z gimnazjum.

   
Pierwsza szkolna dyskoteka za nami!!!

We wtorek, czyli 26 listopada odbyła się pierwsza szkolna dyskoteka. Jej organizacją zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Ireną Orłowską i Anetą Wójcik. Na wcześniejszych spotkaniach samorządowych, odbywających się systematycznie w każdy wtorek, zarząd Samorządu wraz z członkami ustalił, iż należy kultywować tradycję polską. Dlatego była to DYSKOTEKA ANDZREJKOWA, a w związku z tym nie mogło zabraknąć wróżb. Uczestnicy zabawy zanim udali się na parkiet skorzystali z oferowanych wróżb dzięki, którym można np. poznać imię przyszłej żony czy męża, dowiedzieć się kto pierwszy spośród kolegów i koleżanek zawrze związek małżeński lub kim się zostanie w przyszłości. Oczywiście wszyscy chętnie korzystali z „przepowiedni” i mieli przy tym sporo dobrej zabawy. Po poznaniu swojej przyszłości młodzież udała się na salę taneczną, by bawić się przy ulubionej muzyce, którą serwowały na ich życzenie koleżanki z Liceum: Natalia Kłosowska i Dominika Jagielska. Parkiet ani przez chwilę nie pozostawał pusty, więc można wnioskować, że wszyscy dobrze się bawili. Udana impreza, właściwe zachowanie jej uczestników spowodowały, iż Opiekunki Samorządu podjęły decyzję o przeprowadzeniu kolejnych zabaw, które odbędą się na rozpoczęcie i zakończenie karnawału. Już życzymy udanej imprezy!!!

   
STYPENDIUM PREMIERA


Po raz czwarty uczennica przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler została nagrodzona Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Szczęśliwą stypendystką jest uczennica trzeciej klasy Małgorzata Choptiany, która na koniec roku szkolnego 2012/2013 otrzymała świadectwo z wyróżnieniem. Jest na trzecią uczennicą Liceum, która jest wyróżniona Stypendium Premiera. Uroczystość wręczenia stypendiów uczniom dolnośląskich szkół odbyła się we wtorek 26 listopada w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który przywitał przybyłych uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości zimową aurą. Wręczenia certyfikatów stypendialnych dokonała pani Beata Pawłowicz, Dolnośląski Kurator Oświaty. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele wojewody dolnośląskiego, starostów i burmistrzów. Powiat polkowicki, w imieniu pana starosty Marka Tramś, reprezentował członek Zarządu, pan Krzysztof Nester, który wręczył czwórce stypendystów z powiatu polkowickiego upominki. W uroczystej gali wzięli również udział rodzice Małgosi oraz dyrektor Zespołu Szkół, pan Dariusz Dźwigaj.


Małgosia Choptiany, uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie jest zadowolona ze swoich wyników i otrzymania stypendium. "Fakt otrzymania stypendium jest dla mnie dużym wyróżnieniem, satysfakcją za trud nauki. Jestem dumną z wyróżnienia, i z tego iż znalazłam się w gronie najlepszych uczniów na Dolnym Śląsku. Podczas uroczystości, na samym początku, była wielka trema, ale później podczas wręczania certyfikatów byłam już spokojniejsza, ale bardzo usatysfakcjonowana. Moi rodzice są ze mnie bardzo dumni, zadowoleni z tego wyróżnienia. Czym się interesuje? Lubię zwierzęta, szczególnie psy i koty. Poza tym interesuje mnie muzyka pop i taniec. Występuje w przemkowskim Zespole Cykady. Po zdaniu matury chcę studiować, ale gdzie i co - to jeszcze są różne pomysły. Co zrobię z pieniędzmi ze stypendium? Jeszcze nie wiem."

   
Samorząd Uczniowski zaprasza !!!
Samorząd Uczniowski zaprasza na Dyskotekę Andrzejkową , która odbędzie się dnia 26 listopada 2013 roku od 16:00 do 20:00. Nie zapomnijcie przynieść ze sobą zgody rodzica/opiekuna prawnego.
Życzymy dobrej zabawy.
Do nabycia będą ciasta i napoje.
   
Strona 42 z 72 << < 39 40 41 42 43 44 45 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji