Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
OLIMPIADA WIEDZY O KGHM I REGIONIE

15 października 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wzięli udział w pierwszej Olimpiadzie Wiedzy o KGHM i Regionie. Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy przez Towarzystwo Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego, w szkole odbył się pierwszy etap, kolejne dwa przewidziane są w Sieroszowicach i Lubinie. w szkolnych eliminacjach wzięło udział 31 uczniów. Trzy pierwsze miejsca przypadły: Sebastianowi Mrówka, Marcinowi Frąckowiak i Marcie Nowak, jednak awans do kolejnego etapu uzyskał tylko Sebastian Mrówka.

   
VIVAT SZKOŁO!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole 13.10.2014 roku, odbył się Uroczysty Apel. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, zaproszeni emeryci, a także Burmistrz Przemkowa Stanisław Pępkowski. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Dźwigaj, który nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Następnie Burmistrz Przemkowa Stanisław Pępkowski wręczył Nagrody Burmistrza pani Irenie Orłowskiej i pani Barbarze Kowalskiej.


Część artystyczną rozpoczęła uczennica klasy II LO Daria Dębowa recytacją wiersza „Próżno się duch mój gniewa i szamoce”. Kolejnym etapem był teleturniej „Vivat szkoło”. Teleturniej poprowadził nasz niezawodny Szymon Lewandowski, uczeń klasy II LO.


W teleturnieju brały udział dwie pięcioosobowe drużyny. Drużynę nauczycieli do walki poprowadziła pani Elżbieta Kaniewska, a drużynę uczniów Daniel Lisik z klasy 3A. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach. W pierwszej konkurencji wykazały się wiedzą na temat szkoły. Zwyciężyli nauczyciele zdobywając pięć punktów na sześć możliwych do uzyskania. Pytanie na które nie znali odpowiedzi brzmiało: „Ilu uczniów można wpisać na listę w dzienniku?”.


[DALSZA CZĘŚĆ - W CZYTAJ WIĘCEJ]
   
3C W AMAZONCE

3 października 2014 r. uczniowie klasy 3C pod opieką wychowawcy pani Ireny Orłowskiej i pani Ewy Jagielskiej udali się na pieszą wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Amazonka" w Ostaszowie. Przed rozpaleniem grilla uczniowie zwiedzili gospodarstwo, zapoznali się z jego topografia, wyposażeniem oraz zwierzętami tam przebywającymi. Było oczywiście pieczenie kiełbasek i chleba, po czym były zabawy się na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, wyścigi ze strusiem, pantomima, zbieranie żołędzi i dokarmianie dzików, zagadki. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy spotkali się w kręgu, by podsumować imprezę. Została ona bardzo dobrze oceniona przez uczestników oraz opiekuna i kierownika imprezy.


   
Z KULTURA ZA PAN BRAT

01 października 2014 roku odbyła się wycieczka uczniów klas 1A, 2B, 3A z Publicznego Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie do Poznania, którą zorganizowały pani Barbara Kowalska – nauczycielka muzyki oraz pani Gizela Smalec – polonistka. Głównym celem wyjazdu było umożliwienie uczniom kontaktu z tzw. kulturą wysoką . Opiekę nad uczniami sprawowały również panie: Małgorzata Zawiłowicz oraz Jolanta Trygar.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Rynku w Poznaniu i słynnych Koziołków. Na początku wysłuchaliśmy hejnału, granego z wieży Ratusza, w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Tuż po nim odbył się pokaz tańca hiszpańskiego w wykonaniu uczennic szkoły baletowej.


Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe Instrumentów Muzycznych, gdzie naszą uwagę przykuły instrumenty ludowe oraz z różnych kontynentów świata. Potem przeszliśmy do Muzeum Wojskowego. Zbroje, broń biała i palna, piękne mundury żołnierzy z różnych okresów naszej historii, a szczególnie pamiątki – biżuteria polska z okresów zaborów wzbudziły nasze szczególne zainteresowanie. Jednak głównym punktem naszej wycieczki, na który czekaliśmy z niecierpliwością była opera Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór” w Teatrze Wielkim. Mieliśmy okazję poznać polską operę narodową napisaną przez kompozytora ku pokrzepieniu serc w trudnych czasach dla Polski i zapoznać się z taką formą muzyki. Byliśmy zachwyceni słynną arią z „kurantem” oraz finałowym mazurem. Spotkanie z kulturą zakończyło się owocnie, a przeżycia i wrażenia długo pozostaną w naszej pamięci.


   
PĘTLA ZDARZEŃ

I oto nadszedł dzień, w którym młodzież Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie mogła przekonać się jak niewinne żarty mogą tragicznie zakończyć czyjeś życie. Dnia 02 października 2014r. teatr „ Inspiracja” z Krakowa zaprezentował spektakl o problematyce przemocy wśród uczniów pt. „Pętla zdarzeń”. Bohaterem inscenizacji był chłopak, którego zachowanie w żadnym razie nie wskazywało, że był przedmiotem przemocy.


Dziennikarz podejmuje reporterskie śledztwo, w celu ustalenia przyczyn próby samobójczej chłopca, która wstrząsnęła społecznością szkolną. Poprzez ciąg rozmów z osobami z jego otoczenia, dokonuje retrospekcji zdarzeń poprzedzających tragedię. Ich dokładna analiza rzuca nowe światło na postacie. Rodzą się pytania - czy wszyscy byli bez winy? Czy brak reakcji otoczenia na przemoc, nie jest milczącym przyzwoleniem na nią. Stanisław Jerzy Lec napisał kiedyś: „Własna niemoc jest tak samo niebezpieczna, jak czyjaś przemoc”. Ale czy naprawdę jesteśmy wobec niej absolutnie bezsilni? Cieszy fakt iż młodzież z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler z takim przejęciem wysłuchało spektaklu. Wskazuj to na jej wrażliwość i daje nadzieję nam dorosłym na bezpieczną przyszłość w poszanowaniu wzajemnej godności bez okrutnych aktów przemocy.

Małgorzata Zawiłowicz

   
BIEGI NA ORIENTACJĘ XIII RAZ

Dnia 30 września 2014 r. odbyła się po raz trzynasty cykliczna impreza Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców. Organizatorem biegu był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie – Publiczne Gimnazjum. Konkurs odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego.
W imprezie wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły z terenu powiatu polkowickiego. Do 24 września 2014 r. szkoły zgłaszały swoje uczestnictwo w imprezie. O konkursie zostały poinformowane wszystkie gimnazja powiatu polkowickiego – informacja została przekazana na początku września pocztą elektroniczną i tradycyjną. Uczestnicy zawodów zmagali się z różnorodnymi zadaniami z zakresu geografii, biologii i elementów historii gminy Przemków oraz znajomością regionu. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna, która uzyskała najwyższe wyniki. Wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach (Maciej Goryczko, Dariusz Rystwej, Dominika Piekarz), II miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie (Kacper Rekut, Bartosz Wałowski, Stanisław Franczyk), zaś III miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzie w Chocianowie (Julia Grubska, Galia Kępka, Aleksandra Wojtaszuk).


Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz każdy z uczestników nagrody książkowe i inne upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu w Polkowicach. Podziękowania otrzymali także opiekunowie drużyn. Uroczystość oraz moment rozdania nagród uświetnili swoją obecnością: pan Tadeusz Kowalski – przewodniczący Rady Powiatu w Polkowicach. Zaproszenia zostały przesłane pocztą Staroście Polkowickiemu i wszystkim członkom Zarządu Powiatu Polkowickiego. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy piekli kiełbaski oraz poczęstunek. Dopisała pogoda, co w czasie imprezy plenerowe jest niezwykle ważne. Bardzo istotne podczas realizacji imprezy jest także miejsce, w którym zorganizowana jest baza biegu – impreza odbywa się na terenie Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie gościnność pani dyrektor Moniki Urbaniak- Halla jest od początku nieoceniona.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu, opiekunom drużyn, panu Markowi Tramś – Staroście Polkowickiemu i całemu Zarządowi, panu Tadeuszowi Kowalskiemu – Przewodniczącemu Rady Powiatu Polkowickiego, panu Wojciechowi Żbikowskiemu.


   
"JA TEŻ JESTEM PATRIOTĄ"


Przed 75 laty, 27 września 1939 roku rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Odpowiadając na apel Instytutu Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Koło Historyczne w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, pod opieką pani Iwony Łopacińskiej – Skraba, włączyło się w organizację obchodów rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Istnienie PPP uczczono 29 września 2014 roku poprzez:
 - przedstawienie historii PPP podczas zajęć Koła Historycznego;
 - zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej, która wyciem syren, oddała hołd członkom PPP;
 - odczytanie w klasach, na pierwszych godzinach lekcyjnych, fragmentu listu otwartego prezesa IPN;
 - wywieszenie, wykonanych przez członków Koła Historycznego, plakatów upamiętniających symbol kotwicy Polski Walczącej;
 - przygotowanie plakietek z symbolem kotwicy i rozdanie ich uczniom;
 - zapalenie znicza pamięci na grobie ks. Jana Skiby, który współpracował z Armią Krajową, zajmując się wykonywaniem fałszywych dokumentów, a po wojnie był kapelanem w więzieniu przy ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu i jak wspominał przygotowywał działaczy AK do śmierci.
Podjęte działania spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem uczniów.„Ja też jestem patriotą” mówiło wielu uczniów proszących o plakietkę z kotwicą. Te słowa dowodzą, że organizatorzy akcji podobnie jak członkowie Polskiego Państwa Podziemnego odnieśli sukces, kształtując właściwe postawy społeczne.

Iwona Łopacińska-Skraba

   
UDANA AKCJA

27-28 września 2014 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie upłynął pod hasłem „Zbieramy fundusze na monitoring”. Już w sierpniu nauczyciele naszej szkoły podjęli decyzję – „wykorzystajmy Święto Miodu i Wina na zbiórkę funduszy na założenie monitoringu w naszej szkole”. Do akcji bardzo ochoczo przyłączyli się rodzice i uczniowie. Okazało się, że wspólnie stworzyliśmy bardzo „przedsiębiorczą ekipę”.



[DALSZA CZĘŚĆ - W CZYTAJ WIĘCEJ]
   
KOLEJNY BIEG PO MIÓD

Nieprzerwalnie od dwunastu lat, podczas Dolnośląskiego Święta i Miodu, w sobotę zjeżdżają się do Przemkowa biegacze, aby uczestniczyć w Ogólnopolskim Biegu po Miód. Pomysłodawcą biegu i jednym z głównych organizatorów jest nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, Adam Rusynko. I też w tym roku, po raz dwunasty, 749 biegaczy pobiegło po miód, a dokładnie po baryłkę miodu.


Uczestnicy tegorocznego Biegu po Miód rywalizowali w ośmiu kategoriach: przedszkolaki, niepełnosprawni, klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, gimnazjum, nordik walking i bieg główny. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki, których biegło 158. Ogromnym sukcesem zakończył się bieg w kategorii gimnazjum dziewcząt, w której to na dystansie 2250 m z wynikiem 9,27 min zwyciężyła uczennica klasy drugiej Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - Natalia Kotlarz. Gratulujemy!!!

   
XI SPOTKANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kolorowo, muzycznie i przy dobrej zabawie 27 września po raz XI odbyło się Spotkanie Osób Niepełnosprawnych, zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Przemkowie, w ramach obchodów XV Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina. Spotkanie ma na celu integrować wszystkie uczestniczące w nim osoby a także pozwala osobom niepełnosprawnym uczestniczyć w aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.


W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych, uczniowie klasy II integracyjnej Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, którzy przybyli z wychowawcą panią Jolantą Trygar i pedagogiem szkolnym panią Małgorzatą Zawiłowicz, a także dzieci i młodzież z terenu gminy Przemków, ich opiekunowie i rodziny. Gościem specjalnym był mistrz olimpijski, złoty medalista w skokach narciarskich, pan Wojciech Fortuna. Podczas spotkania uczniowie Zespołu Szkół w Przemkowie, pod okiem swych opiekunów, pokazywały innym uczestnikom jak z „darów łąk” zrobić profesjonalną zakładkę do książek. Nikt też nie wyszedł głodny ze spotkania - tradycyjnie była grochówka i domowe wypieki. Spotkanie skończyło się przemarszem ulicami Przemkowa na metę XII Ogólnopolskiego Biegu po Miód, który jednocześnie rozpoczął zmagania sportowe.

Jolanta Trygar

   
„JAK Z „KOCIAKA” ZROBIĆ UCZNIA”
„JAK Z „KOCIAKA” ZROBIĆ UCZNIA”
Historia w jednym akcie

„Z całą mocą stwierdzamy, że jesteście godni nosić miano uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Od tej pory koledzy i koleżanki z klas drugich i trzecich mają obowiązek traktować was jako równych sobie”.


Ale nim padły te słowa. … Rano, o godzinie 09:00 naszego czasu, na sali gimnastycznej szkoły, pan Dariusz Dźwigaj, dyrektor Zespołu Szkół, przekroił 3 jabłka na pół, rozdał wychowawcom klas pierwszych po jednej części, sam zjadając pozostałą część … otworzył OTRZĘSINY. Prowadzący imprezę: Natalia Biała (III c gimnazjum) oraz Szymon Lewandowski (II LO ) przedstawiali i zachęcali „Kociaków” do udziału w konkurencjach i wykonywaniu zadań, które przygotowali dla nich uczniowie starszych klas. A były to:

1. klasowy koci okrzyk – rymowanka
2. rysowanie kota z zawiązanymi oczami pod dyktando wychowawcy
3. karmienie kota z zawiązanymi oczami
4. odśpiewanie tekstu z gazety na melodię „Wlazł kotek na płotek”
5. szukanie miseczki pod dyktando klasy
6. klasowy koci taniec w takt … walca
7. kotek … czesze kotka
8. koci chór marcuje, czyli odmiauczenie znanych melodii
9. wykonanie makaronowej biżuterii dla wychowawczyń
10. wykonanie najdłuższego ogona z kocich ogonków, po ich uprzednim obcięciu


Po tym obrzędzie, jeszcze nam panująca przewodniczą Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół im Ireny Sendler w Przemkowie, Natalia Biała, przyjęła ślubowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły:

„My mizerne koty, składamy uroczyste ślubowanie, na wierność szkole, posłuszeństwo starszym , zacnym kolegom i koleżankom. Ślubujemy godnie reprezentować nasz Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, pogłębiać wiedzę, służyć dobrej sprawie koleżeństwa i wzajemnego szacunku. PRZYRZEKAMY!”


Każda klasa pierwsza otrzymała certyfikat. Uroczystość zakończyła się dyskoteką. Wszyscy uczniowie, nawet ci starsi, którzy byli jedynie obserwatorami, świetnie bawili się. A i na twarzach nauczycieli niejeden raz pojawiła się radość i słychać było szczery śmiech. Wszak to dzień radości. W nasze progi wstąpił oficjalnie Nowy Rocznik Uczniów!
Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod niezawodnym kierownictwem opiekunek: Ireny Orłowskiej i Anety Wójcik. Nad oprawą muzyczną i sprzętem nagłaśniającym czuwał zgrany zespół w osobach: Dominiki Jagielskiej (II LO) i Krystiana Witkowskiego (III a gimnazjum).

   
Strona 39 z 72 << < 36 37 38 39 40 41 42 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji