Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
KOLEJNY TURNIEJ GRAND PRIX

W pochmurny, jesienny czwartek 21 listopada odbył się drugi turniej Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod honorowym patronatem Piotra Borysa. W dwóch grupach rywalizowało ze sobą 35 zawodników. Powitania i oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Dźwigaj. W drugim turnieju wzięli udział zaproszeni szachiści ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie pod opieką panów: Stanisława Róg i Janusza Lech.


W młodszej grupie (szkoły podstawowe) rywalizowało 13 uczniów. Czworo ze SP nr 1 w Przemkowie (Donata Jędrzejowska, Adrian Tarawski, Marcin Jędrzejowski, Michał Dźwigaj) pod opieką pani Anny Jędrzejowskiej, czworo ze SP nr 2 w Przemkowie (Nicole Drewniak, Aleksandra Jas, Szymon Baj, Hubert Kuźmiak) pod opieką pani Sylwestry Bednarz oraz pięcioro uczniów ze SP w Chocianowie (Paulina Kanabaj, Kamil Włodarski, Madej Marek, Łabiak Jakub, Krenca Kasjan). Najmłodszym zawodnikiem był Marek Madej, który wspaniale walcząc zajął 4 miejsce! Zwycięzcą został szóstoklasista z Chocianowa Kamil Włodarski, wygrywając wszystkie partie. Na drugim miejscu uplasował się drugoklasista Michał Dźwigaj, przegrywając tylko jedną partię ze zwycięzcą. Trzecie miejsce przypadło pierwszoklasiście, Adrianowi Tarawskiemu, który zgromadził 5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Nicole Drewniak, druga była Ola Jas, zaś trzecia Donata Jędrzejowska. Równie zacięta rywalizacja była w starszej grupie (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). O zwycięstwo walczono do ostatniej siódmej rundy. Ostatecznym zwycięzcą (po raz drugi) okazał się Przemek Mendel, wyprzedzając lepszym Buchholzem Szymona Dryję. Trzecie miejsce przypadło Ewie Włodarskiej, uczennicy klasy piątej w SP w Chocianowie, która walczyła skutecznie z starszymi zawodnikami. Pojedynki były wyrównane, poziom coraz wyższy, ale najważniejsze jest ciekawe spędzenie czasu, rozwój umysłowy oraz nauka królewskiej gry.
Sędzią głównym zawodów był niezastąpiony pan Stanisław Stępiński, sędzią technicznym była pani Monika Dźwigaj. Słodki poczęstunek dla każdego zawodnika ufundowali państwo Elżbieta i Waldemar Mendel oraz pani Monika Dźwigaj. Serdecznie dziękujemy panu Januszowi Lech za dokumentację fotograficzną turnieju, z której zamieszczamy dwa zdjęcia

   
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, jak i miasta Przemków Narodowe Święto Niepodległości uczczono pierwszym Marszem Niepodległości. Inicjatorem takiego świętowania jest pani Irena Orłowska wraz z Samorządem Uczniowskim. Do wspólnego świętowania zaproszono wszystkie szkoły z naszej gminy. Uroczystość rozpoczął pan Dariusz Dźwigaj, dyrektor Zespołu Szkół powitaniem wszystkich uczestników marszu. Słowo okolicznościowe wygłosiła w imieniu SU Weronika Czajkowska. Po uformowaniu kolumny ruszył spod budynku Zespołu Szkół Marsz Niepodległości na czele z dyrektorem szkoły, Burmistrzem Przemkowa Stanisławem Pępkowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Kowalskim. Biało-czerowony, rozśpiewany korowód przeszedł ulicami Przemkowa. W Marszu oprócz uczniów Zespołu Szkół wzięli uczniowie PSP w Wysokiej wraz z panią dyrektor Kornelią Dworczyńską oraz uczniowie SP nr 1 w Przemkowie, również z panią dyrektor Ewą Skrypak. Marsz zakończył się przed Urzędem Miejskim wspólnym recytowaniem wiersza „Kto Ty jesteś?” oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Na koniec pan Burmistrz i pan Przewodniczący Rady Powiatu podziękowali uczniom wszystkich szkół za wspaniałe uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

   
ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Koniec października i początek listopada to czas zadumy, przemyśleń na temat swojego życia, rozważań czy też rachunków sumienia. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku podejmują zadanie zadbania o opuszczone i stare groby na przemkowskich cmentarzach. Wychowawcy klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej z inicjatywy uczniów corocznie porządkują cmentarz położony na ulicy Strzeleckiej. I także w tym roku, podczas pięknej, słonecznej pogody zadbali o cmentarz położony obok Zespołu Szkół.

   
WYJAZD DO KSIĄŻA I NOWEJ RUDY

25 października uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką pani Agnieszki Wałowskiej, pani Lucyny Pawłowskiej i pani Elżbiety Kaniewskiej udali się na kolejną wycieczkę realizowaną w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II". Bardzo udana wycieczka – towarzyszyła nam przepiękna pogoda i fantastycznie dobre nastroje uczestników i opiekunów. Pod opieką bardzo kompetentnej i miłej pani przewodnik spędziliśmy dzień zwiedzając zamek w Książu, słuchając legend o nim i jego mieszkańcach, oglądaliśmy komnaty, spacerowaliśmy po parku, zwiedziliśmy trasę podziemną, uczestniczyliśmy w wykładzie, który był poświęcony turystyce – uwarunkowaniom, celom, rynkowi turystycznemu w Polsce i na świecie. Po pysznym obiedzie w Wałbrzychu zwiedzaliśmy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie, dziś już nieczynną. Podczas zwiedzania towarzyszył nam duch kopalni wielokrotnie powodując (szczególnie u dziewczyn) panikę, strach i piski, kiedy pojawiał się w najmniej oczekiwanym momencie w ciemnym zaułku kopalni. Na koniec zwiedzania przejechaliśmy się prawdziwą kolejką górniczą, która bardzo nas wytrzęsła – co się w sumie wszystkim podobało. Wyjazd był bardzo udany, uczniowie i opiekunowie, choć zmęczeni po całym długim dniu chodzenia i zwiedzania, wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

   
DRUGA EDYCJA TURNIEJU SZACHOWEGO GRAND PRIX

24 października rozpoczęła się druga edycja turnieju Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie pod honorowym patronatem Piotra Borysa. W tym roku Turniej rozgrywany jest oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Również w tym roku honorowy patronat nad Turniejem objął poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Piotr Borys, wielki propagator idei nauczania szachów w szkołach.


Październikowy turniej zgromadził ponad 40 uczestników. Rywalizacja stoi na coraz wyższym poziomie, zaś królewska gra zdobywa coraz więcej zwolenników. Zwycięzcami pierwszego turnieju zostali: w grupie szkół podstawowych - pierwsze miejsce zajął Michał Dźwigaj, drugie - Adrian Tarawski, trzecie - Szymon Baj, zaś w starszej grupie pierwsze miejsce zajął Przemysław Mendel, drugie - Szymon Dryja, trzecie - Maja Dąbrowska. Sponsorami słodkiego poczęstunku byli państwo Elżbieta i Waldemar Mendel oraz dyrektor szkoły. Cały turniej prowadził jako sędzia główny pan Stanisław Stępiński, zaś sędzią technicznym była pani Monika Dźwigaj.

   
„Niech żywność będzie twoim lekiem, a lek żywnością”

Już po raz piąty w październiku w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyło się Święto Chleba tj.- „Tydzień chleba na zakwasie”. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Dobre Życie. Kampania na rzecz dobrego chleba Fundacji Dobre Życie po raz pierwszy w październiku 2009r. zorganizowała „Tydzień Żytniego Chleba w Szkole”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na jakość chleba, podnoszenie świadomości konsumenckiej, wpływ na jakość chleba na rynku.

Tegoroczne Święto Chleba odbywało się w myśl maksymy starożytnego filozofa Hipokratesa: „ Niech żywność będzie twoim lekiem, a lek żywnością”. Młodzież szkolna poznała zdrowotne walory żytniego pieczywa, wpływ odżywiania na jakość życia, na wydolność fizyczną i psychiczną. Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w osobach Weroniki Czajkowskiej, Pauliny Lewandowskiej, Pauliny Kozłowskiej, Klaudii Wrzesińskiej, Roksany Zielonka, Emilii Drzazga, Karoliny Żmijewskiej przygotowały przepiękny apel, który uatrakcyjnił występ Zespołu Folklorystycznego „Marzenie” ze Szklarek pod patronatem artystycznym p. Barbary Kowalskiej.


Społeczność szkolna dzięki ofiarności Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Przemkowie, pani prezes Grażyny Borek i Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Radwanic, pani prezes Krystyny Skrzypczak mogła do woli sycić swoje podniebienia żytnimi wypiekami z przepysznym swojskim smalcem pani Jolanty Trygar i pani Małgorzaty Zawiłowicz. Nie zabrakło również domowych dżemów, powideł, miodu, pikli autorstwa nauczycieli i ofiarnych rodziców.

Biesiadny stół przygotowali wolontariusze w składzie: Maria Kuncik I LO, Angelika Kotlarz I ZSZ, Sylwia Sobolewska, Natalia Biała, Jowita Szczęsna klasa IIc, Drewniak Karolina, Mackiewicz Laura, Miszkiewicz Natalia, Radziwoń Izabela, Siemaszko Żaklina, Ziółkowska Żaklina z klasy IIa, Natalia Kotlarz klasa Ia, Kowalska Dagmara klasa Ib Damian Mokwiński klasa Ib, Roksana Zielonka klasa IIIc i Karolina Żmijewska klasa IIc. Własnoręcznie upiekli „paluszki lizać” ciasto. Ulotki, gazetka ścienna i pogadanki w klasach dopełniły edukację kulinarną- zdrowego odżywiania. Wszyscy chętni otrzymali przepisy na domowy wypiek żytniego chleba na zakwasie. Dużo wesołego zamieszania, ciężkiej pracy, ale efekty widać już dziś bo: Jemy chleb żytni razowy bo jest smaczny i zdrowy.

   
SŁONECZNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 11 października 2013 r. wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół obchodzili uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku po raz pierwszy w historii ZS Apel przygotowali uczniowie I i II kl. Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Na tydzień przed apelem uczniowie wraz ze swymi opiekunkami p. Iwoną Łopacińską – Skrabą oraz p. Anetą Wójcik rozpoczęli gruntowne przygotowania. Opracowali scenariusz, ustalili, kto jest za co odpowiedzialny a następnie przeszli do prób. Pierwsza z nich wróżyła totalne fiasko uroczystości, wszyscy na czele z paniami byli przerażeni. Jednak każdy kolejny dzień napawał coraz większym optymizmem i pewnością, że wszystko się uda. Jak było w rzeczywistości można było się przekonać podczas apelu. Po części oficjalnej, której towarzyszyło wprowadzenie Sztandaru ZS oraz wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor, Dariusz Dźwigaj odczytując nadesłane życzenia, jak również składając osobiste życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie uroczyste życzenia z okazji DEN złożył Burmistrz Przemkowa p. Stanisław Pępkowski. Pan Burmistrz oprócz życzeń przekazał także upominki dwóm nauczycielkom p. Agnieszce Wałowskiej oraz Monice Dźwigaj, które zostały wytypowane spośród całego grona pedagogicznego do Nagrody Burmistrza. Po zakończeniu tej części rozpoczęto część artystyczną. Oczywiście wszystkich zjadała ogromna trema, szczególnie prowadzące, na których spoczywał główny ciężar uroczystości – Kamila Gołąb, Adżelika Schult, Natalia Kawecka oraz Andżelika Kotlarz. Po wygłoszeniu pierwszych kwestii trema minęła i wszystko przebiegało zgodnie ze scenariuszem. W przygotowanych scenkach np. Lekcja języka polskiego pięknie zaprezentował się Rafał Łuka, który również debiutował w roli aktora. Natomiast Klaudia Nogal odegrała „Samochwałę”. Były także typy charakterologiczne uczniów m. in. Bujak pospolity, Żarłacz śniadaniowy, Gumożuj wykrętny czy Maruda lekcyjny w role których wcielili się: Mateusz Boczniewicz, Mateusz Jagielski, Łukasz Fraszczyński, Mateusz Grocholski Engelbert Muckei, Kamil Duma Natomiast pełnej charakterystyki poszczególnych typów dokonała Paulina Tomczak.

[więcej informacji w CZYTAJ WIĘCEJ]

   
MOJA PASJA-GOTOWANIE

Na przełomie września i października uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej zrealizowały projekt "Moja pasja-gotowanie: przygotowujemy przyjęcie - przystawki, sałatki, dipy" działania realizowanego w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II".


Realizacja projektu rozpoczęła się 27.09.2013 roku spotkaniem opiekuna z uczniami w celu zapoznania się z rodzajami przystawek, ze sposobami ich przygotowywania i dekoracji oraz podania. Podsumowanie projektu nastąpiło dnia 11.10.2013 roku w czasie trwania uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.


Projekt skierowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, branża handlowo-usługowa. W projekcie brały udział: Angelika Schult, Natalia Kawecka, Angelika Kotlarz, Klaudia Nogal, Paulina Tomczak, Kamila Nowakowska, Paulina Chojnacka i Sandra Florkowska, opiekunem projektu była pani Agnieszka Wałowska. Dzięki niemu uczniowie poznali sposoby przyrządzenia różnych przystawek i zakąsek, sałatek i dipów – zarówno wg tradycyjnych przepisów, jak i nowoczesnych. Zorganizowana przez uczniów degustacja posłużyła młodzieży naszej szkoły i była dla niej przykładem pracy nad rozwojem kreatywności i poszerzeniem wiedzy i umiejętności kulinarnych na podstawie zdobytych doświadczeń. Uczniowie podczas realizacji projektu pogłębiali wiedzę i nabyli praktyczne umiejętności przydatne w życiu prywatnym i zawodowym. Poprzez projekt promowali produkty wytwarzane metodami tradycyjnymi, a szczególnie te oparte na zasadach zdrowego żywienia. Realizacja projektu niewątpliwie pozytywnie wpłynie na pobudzenie aktywności i kreatywności młodzieży naszej szkoły, zwiększy wiedzę i umiejętności kulinarne oraz u wielu rozwinie pasję do tworzenia wyszukanych dań. W przyszłości może to wpłynąć na ich aktywność zawodową i chęć założenia własnej firmy produkującej garmażerkę lub baru sałatkowego.


   
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI PO PRZEMKOWIE

Dnia 8 listopada o 11.30 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie wyjdą na Marsz Niepodległości po Przemkowie, na którą zapraszamy wszystkich Przemkowian i gości. Spotkamy się pod Urzędem Miejskim, skąd zaczniemy nasze świętowanie.
W ten sposób chcemy uczcić 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jest to piękny czas, kiedy w naszych sercach gości radość. Pamiętamy o tych wszystkich, którzy wywalczyli wolną Polskę. Oddajemy szczególny hołd bohaterom i ofiarom komunizmu. To dzięki ich walce w dzisiejszych czasach czujemy się wolnym Narodem. Czeka nas Marsz radości, biało - czerwona, śpiewu.
Zapraszamy Radnych i Władze Gminy do wspólnego świętowania.

Fotoreportaż z Parady zamieścimy po 8 listopada.


   
WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 9.10.2013r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem była P. Aneta Wójcik. Pośród kandydatów wyłoniono 5 uczennic:
- Natalia Biała z kl. IIc gimnazjum - Przewodnicząca Szkoły
- Żaklina Więckowska z kl. IIIb gimnazjum - Wiceprzewodnicząca
- Weronika Czajkowska z kl. IIIc gimnazjum - Skarbnik
- Weronika Kijewska z kl. IIIc gimnazjum - Sekretarz
- Oliwia Szarko z kl. Ib gimnazjum - Członek zarządu
Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom i życzymy sukcesów w realizowaniu działań na rzecz szkoły!
   
POWIATOWY BIEG NA ORIENTACJĘ

Dnia 01 października 2013 odbyła się po raz dwunasty cykliczna impreza Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców. Organizatorem biegu był Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Konkurs odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego. W imprezie wzięły udział cztery drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu polkowickiego. Do 19 października 2013 r. szkoły zgłaszały swoje uczestnictwo w imprezie. O konkursie zostały poinformowane wszystkie gimnazja powiatu polkowickiego – informacja została przekazana na początku września pocztą elektroniczną i tradycyjną. Uczestnicy zawodów zmagali się z różnorodnymi zadaniami z zakresu geografii, biologii i elementów historii gminy Przemków oraz znajomością regionu.


Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna, która uzyskała najwyższe wyniki. Wygrali – kolejny raz, uczniowie z Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach (Maria Rychlik, Dominik Kliński, Zuzanna Woźnica). II miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach i Zespołu Szkół w Przemkowie, III miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz każdy z uczestników nagrody książkowe i inne upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu w Polkowicach. Upominki i podziękowania otrzymali także opiekunowie drużyn. Uroczystość oraz moment rozdania nagród uświetnili swoją obecnością: pan Tadeusz Kowalski – przewodniczący Rady Powiatu w Polkowicach i pani Kornelia Dworczyńska – Radna Powiatu Polkowickiego.


Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy piekli kiełbaski oraz poczęstunek. Dopisała pogoda, co w czasie imprezy plenerowe jest niezwykle ważne. Bardzo istotne podczas realizacji imprezy jest także miejsce, w którym zorganizowana jest baza biegu – impreza odbywa się na terenie Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie gościnność pani dyrektor Moniki Urbaniak-Halla jest od początku nieoceniona. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu, opiekunom drużyn, panu Markowi Tramś – Staroście Polkowickiemu i całemu Zarządowi, panu Tadeuszowi Kowalskiemu - Przewodniczącemu, panu Wojciechowi Żbikowskiemu, panu Lucjanowi Zawadzkiemu oraz panu Stanisławowi Pępkowskiemu, burmistrzowi Przemkowa za podarowanie uczestnikom konkursu czarek przemkowskiego miodu.

   
Strona 43 z 72 << < 40 41 42 43 44 45 46 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji