Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
Nostalgia

Przedstawiamy zdjęcia wykonane przez uczniów klas trzecich. Fotografie zostały zrobione na lekcjach plastyki, które prowadzi pani Iwona Wolanin. Tematem przewodnim zdjęć jest

"NOSTALGIA".
   
W pięć dni po Małopolsce i Tatrach
W PIĘĆ DNI: OŚWIĘCIM, WADOWICE, KRAKÓW, ZAKOPANE, WIELICZKA
Wycieczka rozpoczęła się o godz. 6.00 w piątek 15 kwietnia br. Wzięło w niej udział 28 uczniów naszego gimnazjum. Oprócz oczywistych celów turystyczno – krajoznawczych chcieliśmy przybliżyć historię naszej ojczyzny oraz … rozśpiewać młodzież. Wszystkie założenia zostały zrealizowane.
Pierwszego dnia zobaczyliśmy Obóz Koncentracyjny Oświęcim – Brzezinka. W hołdzie zamordowanym zapaliliśmy pod Ścianą Śmierci znicz. W skupieniu i smutku naocznie przekonaliśmy się o prawdziwości słów: człowiek człowiekowi zgotował taki los.
Następnie pojechaliśmy do Wadowic. Ponieważ Dom Papieski był w remoncie zwiedziliśmy Muzeum Papieski. mieliśmy czas na degustację przepysznych kremówek uwielbianych przez Jana Pawła II.
Wieczorem, po obiadokolacji, rozlokowaliśmy się w schronisku BTS „ KLEKS” z Głogowa w Zawadzie Lanckorońskiej.
W sobotę, po śniadaniu, zwiedzaliśmy Kraków. Rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, gdzie dokładnie obejrzeliśmy Komnaty Królewskie, Katedrę z Dzwonem Zygmunta, Krypty Królewskie wraz z miejscem spoczynku pary prezydenckiej. Następnie udaliśmy się do Collegium Maius, widzieliśmy „Okno Papieskie”, spacerowaliśmy po Plantach. Dzień zakończyliśmy wejściem na Kopiec Kościuszki, skąd rozpościerała się piękna panorama Krakowa z uroczymi Błoniami. Po obiadokolacji spotkanie z gitarą i śpiewem zakończyło dzień drugi.
Trzeciego dnia, w niedzielę, pojechaliśmy na konkurs na najwyższą palmę do Lipnicy Murowanej. Tegoroczna rekordzistka miała: 36,04 m a wykonał ją p. Zbigniew Urbański.( to była dodatkowa atrakcja przewidziana przez naszą p. przewodnik ). W Krakowie mieliśmy długą przerwę przewidzianą na udział w nabożeństwach Niedzieli Palmowej. Po czym zwiedzaliśmy Synagogę, Cmentarz Żydowski i stary, uroczy Kazimierz, Kościół Bożego Ciała i Na Skałce, źródło Św. Stanisława. Po obiadokolacji wieczorem odbyło się „świecisko” (tj. spotkanie przy świecach) ze śpiewem i zabawami.
Po śniadaniu, w poniedziałek, dnia czwartego, pojechaliśmy do Zakopanego. Tam zwiedzaliśmy” Bachledówkę, Gubałówkę, przejechaliśmy się Koleją Linową, byliśmy w Kościele i na Cmentarzu Pęksowy Zbrzyzek, obeszliśmy Krupówki, zobaczyliśmy Wielką Krokiew, Jaszczurówkę, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po obiadokolacji znów spotkaliśmy się przy świecach. Każdy z nas miał za zadanie zaprezentować siebie i swoje imię w formie rymowanki. Nie wszyscy podołali temu zadaniu. Ponadto bawiliśmy się deszczem i kichaniem słonia oraz mieliśmy konkurs wiedzy: „Co zapamiętaliśmy?”. A wszystko przeplatane było wspólnym śpiewem.
Ostatniego, piątego dnia, zwiedziliśmy jedyną w swoim rodzaju na świecie Kopalnię Soli w Wieliczce. Po niemal trzyipółgodzinnym, podziemnym spacerze, z przesolonymi buziami wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Program, posiłki, transport, noclegi pilota i przewodnika zagwarantowało nam Biuro Turystyki Szkolnej ‘ KLEKS” w Głogowie. Na wysokości zadania stanęli przedstawiciele biura w osobach: p. Ewa Rosińska - wspaniała przewodniczka, która pięknie przybliżyła nam uroki naszej ojczyzny i jej historię oraz p. Michał Marczyk - bardzo dobry, szczególnie na naszych drogach, kierowca. Wycieczka była bardzo udana, za co dziękujemy w/w osobom i z czystym sumieniem polecamy BTS „KLEKS”
Należą się również słowa uznania dla młodzieży za bardzo dobre zachowanie i reprezentowanie naszej szkoły, czego dowodem były skierowane pod ich adresem słowa pochwały wszystkich przewodników i członków obsługi schroniska.
Dziękuję paniom: Gizeli Smalec i Lucynie Pawłowskiej za wspaniałą opiekę nad młodzieżą oraz stworzenie miłej atmosfery na wycieczce.
kierownik wycieczki: Irena Orłowska
   
WYBÓR PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W PRZEMKOWIE


W ubiegłym roku Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Przemkowie podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury nadania imienia szkole. Wybory Patrona szkoły były poprzedzone powołaniem zespołu ds. nadania imienia szkole, której przewodniczy dyrektor Dariusz Dźwigaj. Spośród licznych propozycji wskazanych przez nauczycieli, rodziców i uczniów (prezentacje przygotowane przez uczniów klasy 2E pod opieką Ireny Orłowskiej obejrzeliśmy w czerwcu 2010 r. ) wybrano cztery kandydatury:
1. Księdza dr Jana Skibę
2. Przemka I
3. Józefa Piłsudskiego
4. Irenę Sendlerową

Zanim przeprowadzono wybory, odpowiedzialni za swoich kandydatów członkowie zespołu, przygotowali ulotki przedstawiające życiorysy i zasługi kandydatów, które zostały przedstawione na wywiadówkach i godzinach wychowawczych oraz powieszone w klasach. W dniach 23 i 24 kwietnia 2011 r. wszyscy uczniowie w szkole mogli obejrzeć w CIM przygotowane prezentacje i jeszcze raz dokładnie przemyśleć swój wybór. Nad przebiegiem prezentacji czuwała Lucyna Pawłowska. Ulotki i prezentacje przygotowywali: Józefa Piłsudskiego – Waldemar Łapkowski, Przemka I – Dariusz Dźwigaj, Jana Skibę – Barbara Kowalska, Irenę Sendlerową – Hanna Miroś, Agnieszka Wałowska, Elżbieta Kaniewska.

   
MŁODY PRZEDSIĘBIORCA

31 marca 2011 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie wzięli udział w V Powiatowym Konkursie „Młody Przedsiębiorca”, który jest od kilku lat organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Uczniów do konkursu przygotowały – Elżbieta Kaniewska i Monika Dźwigaj. Uczniowie naszej szkoły brali w nim udział po raz drugi i osiągnęli spektakularny sukces – uczennica gimnazjum Nina Janikowska indywidualnie zajęła I miejsce, pokonując 26 gimnazjalistów ze szkół Głogowa i powiatu głogowskiego, zaś drużynowo uczniowie Publicznego Gimnazjum: Nina Janikowska, Justyna Bahrij i Tomasz Kisielowski zajęli I miejsce w konkursie – brało w nim udział 9 drużyn gimnazjów. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody: Nina – aparat fotograficzny cyfrowy i zestaw upominków ufundowany przez Prezydenta Głogowa, drużyna Publicznego Gimnazjum dyplom dla drużyny zwycięskiej i puchar dla szkoły. Drużyna Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Kinga Grocholska, Patrycja Tratwal, Elżbieta Węgrzyn i Szymon Światłowicz, którzy rywalizowali ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Po zaciętej walce zajęli V miejsce.
Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach – najpierw indywidualnie rozwiązywali test kontrolujący wiedzę z zakresu pojęć ekonomicznych, finansowych i bankowych, ale także zagadnień wiązanych z bezrobociem, rynkiem pracy, zmianami w gospodarce polskiej, funkcjonowaniem giełdy. Następnie – już drużynowo – uczestniczyli w grze decyzyjnej przygotowanej przez BZ WBK, który jest partnerem i sponsorem konkursu.
Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, był przygotowany bardzo profesjonalnie i przyjaźnie dla uczestników. W uroczystym podsumowaniu uczniowie mogli wysłuchać wykładu profesor Mirosławy Kwiecień, prorektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i nagrodzić brawami zwycięzców konkursu, którzy odbierali nagrody z rąk dyrektora ZSE Wojciecha Janisio.

   
SUKCESY UCZENNIC ZSZ


Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Przemkowie mają się czym poszczycić. Oprócz codziennej nauki w szkole i na praktykach aktywnie uczestniczą w konkursach. Nie tylko uczestniczą, ale i odnoszą sukcesy. W ostatnich miesiącach uczennice klasy pierwszej i drugiej uczestniczyły w kursach i konkursach organizowanych przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy.
Uczennica klasy pierwszej Agata Wolan została nagrodzona przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy wyróżnieniem za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w kursie zawodowym Sprzedawca Iº. Uczennica uczestnicząc w miesięcznym kursie wykazała się świetnym opanowaniem materiały z zakresu przedmiotów zawodowych uzyskując bardzo wysokie oceny oraz wyróżniła się w trakcie trwania tego kursu wzorowym zachowaniem. Postawa Agaty – jej zaangażowanie, wytrwałość i wiedza zostały zauważone i docenione. Gratulujemy!!!

   
"WIEM, UMIEM, ROZUMIEM..."

19 marca 2011 roku w Zespole Szkół w Przemkowie odbył się I Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny "Wiem, Umiem, Rozumiem..." dla uczniów gimnazjów oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych z powiatu polkowickiego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Marek Tramś. W czasie turnieju uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia i informatyka.


W turnieju wzięło udział 8 czteroosobowych drużyn. Cztery drużyny ze szkół gimnazjalnych: z Gimnazjum Nr 1 w Polkowicach, z Gimnazjum Nr 2 w Polkowicach, z Samorządowgo Centrum Edukacji w Radwanicach oraz drużyna gospodarzy z Publicznego Gimnazjum w Przemkowie. Szkoły ponagimnazjalne biorące udział w turnieju to: Zespół Szkół w Polkowicach (drużyna z klasy I LO oraz klasy I Technikum), Zespół Szkół w Chocianowie (klasa I Technikum) oraz Zespół Szkół w Przemkowie (klasa I LO).


   
DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca 2011 roku w Zespole Szkól w Przemkowie królowały kobiety. To dla nich: tym malutkim i tym dużym, tym młodszym i tym starszym poświecone było spotkanie muzyczno – taneczne. Do widowiska zgłosili się uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli pokazać swoje uzdolnienia artystyczne. Na „scenie” zaprezentowali swoje umiejętności wokalne Karina Bąkowska, Katarzyna Dziechciarek, Renata Choma, Dajana Sipa, Damian Turijew (z klasy II LO), swoim tańcem porwali Ala Denuszek, Sylwia Dołęga, Joanna Sadowska i Łukasz Kuźmiak oraz Formacja HAUSY (uczniowie ZS w Przemkowie i szkół głogowskich) - laureaci konkursu tanecznego w Głogowie. Na zakończenie spotkania Renata Choma i Malwina Kozłowska przedstawiły swoje możliwości aktorskie w kabaretowym wydaniu w skeczu „Drzwi”. Występy nastoletnich artystów przeplatały informacje na temat Dnia Kobiet. Poznaliśmy Matronalia, pierwowzór tego święta, historię jego utrwalenia w początkach ubiegłego wieku. Wspomniane zostały goździki , i nie tylko, z czasów PRL. Ponadto poznaliśmy sławne Polki. Prowadzący w osobach: Anna Strychalska i Mariusz Kasperski przedstawili nam wybitne sportsmenki, noblistki, pisarki i poetki, artystki, bohaterki narodowe i działaczki społeczne. Ponadto Mariusz przytaczał nam sentencje o kobietach, które wypowiedzieli powszechnie znane osobistości obojga płci. By utrwalić sobie wybitne postacie Norbert Dyja wykonał prezentację multimedialną, którą oglądaliśmy na ekranie obok sceny. Zamieścił w niej niespełna 100 sławnych i wybitnych Polek, które odcisnęły swoje piętno w historii naszego narodu na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny. Każda z umieszczonych w prezentacji kobiet miała, prócz swego wizerunku, krótkie dossier. Spotkanie przebiegało w miłej, rozśpiewanej, wiosennej atmosferze, która udzieliła się wszystkim widzom. Przy okazji, kolejny raz zobaczyliśmy jak wielu młodych ludzi posiada ukryty talent, ileż jest nieoszlifowanych diamentów. Wszelkie uroczystości odkrywają przed nami kolejne talenty drzemiące w naszych uczniach.
Scenariusz uroczystości opracowała mgr Irena Orłowska przy współudziale mgr Barbary Kowalskiej.

   
"Poloneza czas zacząć..."

Studniówka to tradycja wpisana w życie szkoły i młodych ludzi. Bal studniówkowy i pierwszym ważnym balem w życiu każdego człowieka. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie Bal Studniówkowy mają już za sobą. Ci młodzi ludzie wkraczający w dorosłe życie bawili się na swoim pierwszym dużym balu 11 lutego w Kobanhof w Piotrowicach. Oprócz naszych maturzystów bal swoją obecnością zaszczycili – zgodnie z tradycją szkoły – Burmistrz Przemkowa Stanisław Pepkowski wraz z małżonką, dyrektor Zespołu Szkół – Dariusz Dźwigaj, nauczyciele oraz rodzice.

   
MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W II SEMESTRZE

Uwaga uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej!
Rusza kolejna tura zajęć w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku". Zapraszamy do udziału w następujących formach wsparcia:
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe:
Koło matematyczne - „Matematyka jest wszędzie” - prowadzący Pani Agnieszka Wałowska;
Koło techniczne – "Z techniką za pan brat" - prowadzący Pani Wanda Ejsmont;
"Jestem przedsiębiorczy - mam własną firmę" - prowadzący Pani Monika Dźwigaj;
Koło informatyczne - "Reklama mojej działalności w Internecie" - prowadzący Pan Paweł Kuźmiak
Koło polonistyczne " Literatura, język, kultura naszym oknem na świat" - prowadzący Pani Aneta Wójcik
Koło języka niemieckiego „Alles klar" - prowadzący Pani Renata Podgórska
Koło języka angielskiego - prowadzący Pani Anna Hynek
"Moje środowisko - zdrowe środowisko" - prowadzący Pani Anna Rekut.
Efektywne programy doradztwa edukacyjno-zawodowego:
"Jak odnieść sukces na rynku pracy?" - indywidualne i grupowe spotkania z doradcą zawodowym - prowadzący Monika Dźwigaj
Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna:
"Życie wolne od używek - Dlaczego nie?" - Zajęcia grupowe i warsztatowe z pedagogiem - prowadzący Małgorzta Zawiłowicz.

Nie zwlekajcie, ilość miejsc na zajęcia ograniczona!!!

Szczegółowych informacji o realizacji projektu w szkole udziela Pani Monika Dźwigaj. Jeżeli chcecie poznać ofertę konkretnych zajęć zgłoście się do nauczyciela prowadzącego.

   
SZKOŁA, ZAWÓD, ŻYCIE....

Przed uczniami klas III Publicznego Gimnazjum ważny wybór, dotyczący szkoły ponadgimnazjalnej, a co się z tym wiąże niejednokrotnie i zawodu.
Aby lepiej przygotować uczniów do takich podjęcia tak ważnych decyzji szkoła realizuje zadania w zakresie orientacji zawodowej. Wzbogaca swoją bazę dydaktyczną odnośnie poradnictwa zawodowego i zawodoznawstwa. Uczniowie mają możliwość indywidualnych spotkań ze szkolnym doradcą zawodowym. Prowadzone są również zajęcia warsztatowe dla uczniów i badania ich predyspozycji zawodowych. Młody człowiek, który dobrze zna samego siebie podejmie z pewnością trafne decyzje dotyczące jego edukacyjno-zawodowej przyszłości.
Jednym z czynników warunkujących podjęcie decyzji edukacyjno-zawodowych jest także poznanie świata zawodów.

   
II MIEJSCE PRZEMKOWSKICH LICEALISTÓW

Już po raz trzeci uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Przemkowie wzięli udział w projekcie "Moja Firma w Mojej Gminie". W roku szkolnym 2010/2011 projekt realizowało 20 uczniów z I klasy LO. Wszystkie działania związane z realizacją projektu zostały już zakończone. Były to m.in. udział uczniów w szkoleniach tradycyjnych i e-learningowych oraz organizacja Dnia Przedsiębiorczości.
Najważniejszym elementem realizacji projektu była praca nad trzema zadaniami:
1. Rynek nie lubi pustki – znajdź nisze rynkowe
2. The Best idea – wybór najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą poprzez badania marketingowe
3. Przez trudy do gwiazd – stworzenie planu marketingowego.
Zadania oceniali eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Za każde zadanie mogliśmy uzyskać maksymalnie 100 pkt.
Opisywana przez uczniów działalność gospodarcza to Fitness Centrum "Aktywne Ciało", która w badaniach marketingowych pokonała drugi z pomysłów, jakim był żłobek.
W dniu 31.01.2011 poznaliśmy ostateczny ranking szkół – wynik pracy nad trzema powyższymi zadaniami.
Zespół Szkół w Przemkowie zajął w tym konkursie II miejsce. Łącznie w ocenie trzech zadań uzyskaliśmy 279 punktów na 300 możliwych do zdobycia.
Warto zaznaczyć, że projekt realizowany był w pięciu województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Wzięło w nim udział łącznie 50 szkół ponadgimnazjalnych.
9 lutego odwiedzą nas przedstawiciele fundacji Viribus Unitis z Katowic, w celu wręczenia nagrody dla szkoły oraz upominków dla uczniów.


Monika Dźwigaj

   
Strona 52 z 72 << < 49 50 51 52 53 54 55 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji