Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
DIALOG POLSKO-NIEMIECKI W COTTBUS

11 kwietnia 2019 r. licealiści z Zespołu Szkół w Przemkowie oraz uczniowie klas VII i VIII SP nr 1 w Przemkowie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Cottbus. Głównym celem wyjazdu był udział w kolejnym polsko-niemieckim dialogu obywatelskim. Przed dyskusją o przyszłości Unii Europejskiej mieliśmy możliwość poznać urokliwego miasta Cottbus - kulturalnej stolicy Dolnych Łużyc. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Parku w Branitz, który jest szczytowym osiągnięciem księcia Pücklera - ogrodnika i artysty. Oryginalnym symbolem parku krajobrazowego są piramidy. Jedna z nich nazwana Tumulusem jest jego grobowcem. Kolejny punkt wyjazdu to zwiedzanie rynku i spacer wokół starych, idealnie utrzymanych kamienic.



Na koniec udaliśmy się do BTU czyli Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego, gdzie rozpoczął się drugi dialog obywatelski skierowany do młodzieży z Polski i Niemiec. Pomysłodawcą dialogów transgranicznych jest Komisja Europejska. Nasz udział w tym spotkaniu był możliwy dzięki współpracy z instytutem politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Przemkowa i Zielonej Góry oraz studenci UZ i BTU. Do dyskusji z młodzieżą zostali zaproszeni eksperci, pracownicy Komisji Europejskiej oraz nauczyciele akademiccy.
O nowych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską w kontekście zapisów "Białej Księgi" rozmawiali zaproszeni eksperci: Reinhard Hönighaus oraz Piotr Świtalski - rzecznicy prasowi Komisji Europejskiej w Niemczech i Polsce, Carsten Jacob - dyrektor biura Euroregionu Sprawa-Nysa-Bóbr oraz dr hab. n. praw. Jan Hoffmann - zastępca dyrektora Centrum Nauk Prawnych i Administracyjnych BTU Cottbus. Uniwersytet Zielonogórski podczas dialogu reprezentował prof. Wiesław Hładkiewicz - polski politolog oraz prof. UZ Stefan Dudra.
Po części panelowej uczestnicy wzięli udział w moderowanych dyskusjach, podczas których rozmawiano o priorytetach przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Dialogi obywatelskie mają stanowić szeroką przestrzenią do wyrażenia własnych opinii i postaw. Ich zadaniem ma być podniesienie poziomu zaangażowania i uczestnictwa obywateli w demokratycznym funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz zwiększenie ich świadomości, co do roli, jaką mogą odgrywać w kształtowaniu polityki europejskiej, a tym samym w kształtowaniu przyszłości Europy. Kolejne spotkanie 06 maja w Guben.


   
Informacja w sprawie powrotu do zajęć
Szanowni Rodzice i Uczniowie

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie informuje, że od dnia 25 kwietnia 2019r. będą dodbywać się w szkole zajęcia lekcyjne według planu.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
Monika Dźwigaj

   
Informacja odnośnie akcji strajkowej
Szanowni Rodzice i Uczniowie

W związku z trwającą w szkole akcją strajkową dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie informuje, że uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia (w tym oddział ZSZ) w dniach 11 oraz 12 kwietnia 2019 r. nie mają zajęć lekcyjnych w szkole i mają obowiązek odbywania praktycznej nauki zawodu u pracodawców.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w dniu 11 kwietnia 2019 biorą udział w wycieczce edukacyjnej do Cottbus (wyjazd spod szkoły godz. 6:30).
W dniu 12 kwietnia 2019 r. w sytuacji dalszej akcji strajkowej zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze (w razie ewentualnej potrzeby).

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie
Monika Dźwigaj

   
II miejsce w konkursie "Młody Przedsiębiorca"


W piątek 05 kwietnia trójka licealistów z Zespołu Szkół w Przemkowie wzięła udział w XIII Powiatowym Konkursie "Młody Przedsiębiorca". Konkurs jest cyklicznym, wspólnym przedsięwzięciem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Kierowany jest on do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich powiatu głogowskiego i powiatów ościennych. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów z podstaw przedsiębiorczości, promowanie uczniów posiadających nadprzeciętną wiedzę i zdolności, rozwijanie wśród uczniów motywacji do doskonalenia swych przedsiębiorczych umiejętności oraz zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.
Zespół Szkół w Przemkowie po raz kolejny wziął udział w tej imprezie. Każdy uczestnik ze szkół ponadpodstawowych zmierzyła się z testem układanym przez pracowników naukowych PWSZ w Głogowie. Po zakończeniu części konkursowej w PWSZ, w "Ekonomiku" odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród. Drużyna w składzie Damian Janus (II LO), Damian Lewandowski (III LO) i Patryk Skrobak (II LO) zajęła II miejsce drużynowo. Opiekunem uczniów była dyrektor Monika Dźwigaj.



   
Informacja o akcji strajkowej
Szanowni Rodzice,

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie informuje, że od dnia 08 kwietnia 2019 r. w szkole rozpoczyna się akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania. Większość nauczycieli i pracowników ZS w Przemkowie postanowiła przyłączyć się do organizowanego przez ZNP strajku. W związku z tym, zajęcia zostaną zorganizowane według harmonogramu, podanego rodzicom i uczniom do wiadomości w poniedziałek 08.04.2019 r. .

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie
Monika Dźwigaj


   
III MIEJSCE W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN

01 kwietnia 2019 roku licealiści z Zespołu Szkół w Przemkowie wzięli udział w etapie regionalnym ogólnopolskiego projektu "Turniej Debat Historycznych IPN". Turniej odbył się na Uniwersytecie Zielonogórskim. W zmaganiach debatanckich uczestniczyły drużyny ze szkół ponadpodstawowych m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Przemkowa.
Uczestnicy zmierzyli się z następującymi tematami:
1. Twórcy w PRL mogli tworzyć, bo sztuka jest sferą wolności.
2. Pontyfikat Jana Pawła II miał kluczowe znaczenie dla upadku systemu komunistycznego
w Europie Środkowo-Wschodniej.
3. Poznański Czerwiec i Powstanie Węgierskie w 1956 roku możemy uznać za początek końca komunizmu w Europie.
Celem każdej z debatujących stron było przekonanie do swojego stanowiska oponentów, sędziów i publiczności. Licealiści z ZS w każdej z przeprowadzonych debat, zgodnie z losowaniem, musieli wcielić się w role tzw. Propozycji i obronić przedstawione powyżej tezy.
W każdej debacie sędziowie oceniali zarówno formę wypowiedzi, jak i jej wartość merytoryczną.
Ostatecznie drużyna ZS w Przemkowie, w składzie: Igor Grocholski (1LO), Patryk Skrobak (2LO), Damian Janus (2 LO) i Hubert Masternak (1LO) zajęła 3 miejsce. Opiekunem merytorycznym uczniów, w przygotowaniach do turnieju, był w ramach podpisanej z UZ umowy patronackiej, prof. Stefan Dudra.




   
POMAGAMY KUBUSIOWI

W sobotnie słoneczne popołudnie 30 marca, w Przemkowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny dla Kubusia Skoczylasa. Licealiści z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie szybko odpowiedzieli na hasło "Pomagamy Kubusiowi" i zaoferowali swoją pomoc. Jedni z nas sprzedawali ciasto, inni zbierali pieniądze do puszek a niektórzy przedstawili swoje zdolności na scenie. Występy Nikoli Sikorskiej, Huberta Masternaka, Ady Jagielskiej i Oli Piotrowskiej mówiły o marzeniach i sile walki. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w tak szczytnym celu.

Aleksandra Piotrowska II LO


   
II Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów o Puchar Biskupa Tadeusza Lityńskiego

W sobotę 30 marca 2019 r., przemkowska parafia pw. WNMP w Przemkowie była organizatorem II Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Szachach Szybkich o Puchar Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Współgospodarzem turnieju był ks. Michał Płończak, były wikariusz naszej parafii, Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie oraz UKS "Szach-Mat" Przemków. Do szachowych zmagań przystąpiło 48 ministrantów m.in. z Zielonej Góry, Głogowa, Przemkowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Płotów, Strzegowia, Łęknicy, Szprotawy i Siedliska. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele, której przewodniczył ks. Łukasz Malec, dyrektor Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przy kurii biskupiej w Zielonej Górze.



Kilka minut po godzinie 11:00 w Zespole Szkół im. Ireny Sendler, po krótkim przywitaniu gości przez księdza proboszcza Krzysztofa Mrukowicza, księdza Michała Płończaka i dyrekcję szkoły, rozpoczęła się pierwsza runda. Sędzią głównym turnieju był uczeń klasy III LO w Przemkowie Szymon Dryja.



Ostatecznie, po 7 rundach, z kompletem punktów, zwyciężył reprezentant parafii pw. WNMP w Przemkowie - Michał Dźwigaj. II miejsce zajął Michał Suchecki z parafii Matki Bożej Bolesnej w Dzikowicach. Na III pozycji uplasował się Wańtuch Kacper z parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Wzrastające zainteresowanie Mistrzostwami oraz zadowolenie uczestników i ich opiekunów są motywacją do organizacji zawodów w przyszłym roku.


   
SPOTKANIE Z LOGIKĄ?

Na piątkowe popołudnie -29 marca, nauczycielki matematyki Monika Dźwigaj i Ewa Kuźmiak oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w ZS zaprosili młodszych i starszych mieszkańców Gminy Przemków do podjęcia logicznych zmagań. Mini turniej gier logiczno-matematycznych zgromadził na świetlicy Zespołu Szkół w Przemkowie około 40 uczestników. Rozwiązywali oni łamigłówki logiczne i przestrzenne, stawali w szranki z potencjalnymi rywalami grając w gry logiczno-matematyczne.

Spotkanie było kontynuacją projektu "Logiczne myślenie - pierwszy krok do sukcesu" dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacja "Wrzosowa Kraina".



   
WIZYTA NA UZ


W środę, 27 marca br. przemkowscy licealiści i uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia odwiedzili Uniwersytet Zielonogórski. Wyjazd był jednym z punktów realizacji projektu "Przemkowski licealista - aktywny obywatel w Niepodległej Polsce", który realizujemy dzięki wsparciu Fundacji Santander Bank Polska, w ramach programu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży". Pierwszym punktem wycieczki edukacyjnej był Wydział Ekonomii i Zarządzania. Uczniów i ich opiekunów przywitał prodziekan ds. jakości kształcenia dr Paweł Szudra, który opowiedział o Wydziale. Następnie odnosząc się do założeń projektu, licealiści mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat roli ekonomii w życiu obywatela i wpływu gospodarki na państwo i odwrotnie. Wykład z zagadnień ekonomicznych wygłosił dr Zbigniew Binek.
Kolejnym celem wizyty był Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Tutaj dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zajęcia w Centrum Medycyny
Translacyjnej oraz zajęcia sportowe, a szczególnie test sprawnościowy dla służb mundurowych, który chętni uczniowie Zespołu Szkół przeszli pomyślnie.

Po zajęciach na UZ przyszedł czas na relaks. Młodzież bawiła się doskonale w Parku Trampolin.




   
Sukces Igora Grocholskiego w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sejmie


26 marca 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie prowadzony pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Igor Grocholski zajął w konkursie II miejsce. W konkursie wzięło udział 80 uczniów z Powiatów Głogowskiego i Polkowickiego. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat Sejmu i jego organów, funkcji oraz procesu legislacyjnego. Konkurs organizowany był z inicjatywy i we współpracy z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wojciechem Zubowskim. Nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursu była Pani Iwona Łopacińska-Skraba.

(I. Ł-S.)


   
Strona 2 z 72 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji