Nawigacja
Strona Główna
Wiem, umiem, rozumiem
ROBOTYKA
Wolontariat
TPD
Galeria
Twórczość uczniów
Linki
Kontakt ze szkołą
Wyszukiwarka
RODO
Nabór LO i BS I st.
BIP
Unieważnienie


Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie podaje do wiadomości informację unieważnieniu postępowania.
   
Informacja


Dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie podaje do wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego p.n. Remont instalacji elektrycznej w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3, 59-170 Przemków - ETAP III;
   
Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Irenie Sendler

W dniu 15.02.2019, w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, odbył się Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Irenie Sendler. Patronat nad konkursem objęła po raz trzeci Senator RP Dorota Czudowska. Swoją obecnością w czasie konkursu zaszczycili nas Senator Dorota Czudowska, Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak oraz prof. Stefan Dudra.


Celem konkursu jest m.in. promowanie wartości, takich jak "miłość, tolerancja i pokora", które były najważniejsze w życiu naszej patronki, a które warto i należy uwypuklać współcześnie. Mottem konkursu były słowa: "Aby zło zapanowało, wystarczy, aby ludzie dobrej woli wstrzymali się od czynu". Pragniemy, aby uczniowie poznali szczegóły z życia Ireny Sendler, poznali historię holokaustu i potrafili odnieść płynące z historii przesłania.
W konkursie wzięło udział łącznie 40 uczniów z przemkowskich placówek oświatowych. Zmierzyli się oni z testem zawierającym 34 zadania. Pytania przygotowane zostały na podstawie książek Anny Mieszkowskiej "Dzieci Ireny Sendlerowej" oraz "Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej".


Po zmaganiach z testem konkursowym, w oczekiwaniu na wyniki, wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali wywiadu z Panią Senator przeprowadzonego przez członków Koła Młodego Politologa. Do tej rozmowy uczniowie przygotowywali się w trakcie zajęć prowadzonych przez prof. UZ Stefana Dudrę, w ramach projektu "Przemkowski licealista - aktywny obywatel w niepodległej Polsce" realizowanego w ZS dzięki Fundacji Santander.


Po około godzinnym wywiadzie Pani Senator w towarzystwie organizatorów konkursu dyrektor Moniki Dźwigaj oraz nauczyciela historii ZS w Przemkowie Iwony Łopacińskiej-Skraba wręczyła nagrody zwycięzcom i drobne upominki wszystkim uczestnikom konkursu.
Najwyższe lokaty osiągnęli:
I miejsce - Patrycja Piech - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Przemkowie
II miejsce - Klaudia Cirka - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Przemkowie
III miejsce - Amelia Kijewska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie
IV miejsce - Aleksandra Piotrowska - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Przemkowie
V miejsce - Michał Dźwigaj- Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie
VI miejsce - Magdalena Talaga - Publiczna Szkoła Podstawowa w WysokiejDyrekcja Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie składa serdeczne podziękowania Pani Senator Dorocie Czudowskiej za objęcie patronatu nad konkursem, uświetnienie imprezy swoją obecnością oraz ufundowanie nagród dla uczestników. Dziękujemy również Panu Burmistrzowi Jerzemu Szczupakowi za przybycie i ufundowanie czarek miodu dla najlepszej dziesiątki uczestników konkursu.
Bardzo dziękuję również prof. UZ Stefanowi Dudrze za przygotowanie młodzieży do debaty z Panią Senator.
Słowa uznania kieruję również do nauczycieli, którzy zachęcali uczniów do udziału w konkursie, podjęli się trudu przygotowania uczniów do konkursu i zasiedli w komisji konkursowej. Dziękuję nauczycielom Iwonie Łopacińskiej-Skraba, Anecie Sołtysiak oraz Dariuszowi Dźwigajowi.


Monika Dźwigaj

   
APEL PODSUMOWUJĄCY 2019

14 lutego 2019 roku w Zespole Szkół w Przemkowie odbył się apel podsumowujący I semestr w roku szkolnym 2018/2019.
Dyrektor szkoły pani Monika Dźwigaj podsumowała osiągnięcia edukacyjne uczniów, ich działalność artystyczną, sportową i społeczną.
Dyplomami nagrodzono uczniów z najwyższą średnią w szkole. Najwyższe średnie osiągnęli:
Damian Janus II LO - średnia 5,13
Patrycja Piech III LO - średnia 4,75
Nikola Sikorska III LO - średnia 4,75
Malwina Lipiec I LO - średnia 4,6
Jakub Hybner I LO - średnia 4,5

Uczeń klasy II LO Damian Janus, za swoje osiągnięcia edukacyjne i ogromne zaangażowanie w życie szkoły i środowiska otrzymał również Stypendium Radnego Rady Powiatu Polkowickiego prof. Stefana Dudry.

Dyrektor szkoły wyróżniła również uczniów z najwyższą frekwencją. Byli to:
Klaudia Kurkowska II LO - 99,82%
Aleksandra Oruba I LO - 99,8%
Piotr Choma III LO - 99,6%

Pani Dyrektor wymieniła wszystkie uroczystości, imprezy, konkursy i turnieje zrealizowane w I semestrze w roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Łącznie było to 55 akcji. Nie mogłyby się one odbyć, gdyby nie ogromne zaangażowanie grona pedagogicznego i uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, za co dyrekcja szkoły składa wszystkim gorące podziękowania.
Uczniowie otrzymali również podziękowania za niezapomniane wrażenia artystyczne, udział w akcjach edukacyjnych na terenie placówki oraz za działalność społeczną i zaangażowanie w życie szkoły i środowiska.
   
STUDNIÓWKA 2019   
WOŚP 201913 stycznia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Przemkowie pod opieką nauczycieli: Danuty Nowakowskiej, Agnieszki Wałowskiej, Joanny Stafiniak i Iwony Łopacińskiej- Skraba kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza od 18 lat jest organizowana we współpracy z Przemkowskim Ośrodkiem Kultury i Bibliotece, gdzie zarejestrowany jest sztab WOŚP i nad prawidłowym przebiegiem imprezy i wszystkimi przygotowaniami czuwa pani dyrektor Bogumiła Ornatowska-Cichoszewska. Opiekę nad kawiarenką w POK sprawowała pani Małgorzaty Zawiłowicz. Do kawiarenki ciasto zostało przygotowane przez rodziców i uczniów naszej szkoły.


   
II TURNIEJ VII GRAND PRIX

We 8 stycznia 2019 r. odbył się drugi Turniej VII Grand Prix w Szachach Błyskawicznych o Puchar Dyrektora zespołu Szkół w Przemkowie. Ponownie w Turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół Gminy Przemków. Młodsza grupa grała systemem kołowym, czyli każdy z każdym. Starszaki grali siedem rund systemem szwajcarskim. Sędzią głównym był uczeń przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego - Szymon Dryja. Walka o jak najlepsze miejsca trwała do ostatniej rundy, do ostatniego ruchy bierką i do ostatniej sekundy czasu. Trzeci Turniej odbędzie się 26 lutego 2019 r. Zapraszamy!!!
   
FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY

18 grudnia 2018 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się wojewódzki finał w szachach drużynowych Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Dryja, Damian Janus, Damian Lewandowski i Aleksandra Jas. Opiekunem drużyny był pan Adam Rusynko. Grano siedem rund systemem szwajcarskim. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując IX miejsce na piętnaście drużyn. Gratulujemy!!!

M.D.


   
WYKŁADY NA UNIWERSYTECIE ZIELONOGÓRSKIM


W dniu 13 grudnia odbyła się edukacyjna wycieczka na Uniwersytet Zielonogórski. Wyjazd realizowany był w ramach projektu "Przemkowski licealista - aktywny obywatel w niepodległej Polsce" i finansowany ze środków fundacji Santander w ramach programu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży.

Uczniowie wzięli udział w trzech wykładach. Pierwszy związany był ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Uczniowie poznali bliżej rolę Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz trudności w odbudowie państwa polskiego po 1918 roku. Drugi wykład związany był z Patronem naszej szkoły Ireną Sendler. Trzeci wykład miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu marketingu politycznego.
Wyjazd miał na celu uświadomienie młodzieży znaczenia niepodległości w odniesieniu do aktywności społecznej i politycznej. Kształtowanie pozytywnego wizerunku społeczeństwa
obywatelskiego. Dokonywanie analizy otaczającej młodzież rzeczywistości i roli niepodległości dla państwa i obywatela. Realizacja projektu pozwala na uczczenie przez szkołę 100-lecia odzyskania niepodległości poprzez aktywizującą młodzież działalność edukacyjną.

   
Patrycja Piech - uczennica LO w Przemkowie stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Patrycja Piech, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im Ireny Sendler w Przemkowie, po raz drugi otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. O stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie szkół ponadpodstawowych - liceów ogólnokształcących i techników, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub uzyskując szczególne osiągnięcia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Patrycja spełniła pierwszy warunek uzyskując promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Wysoka średnia ocen to nie jedyne sukcesy Patrycji. Uczennica jest utalentowana artystycznie, co możemy zauważyć podczas szeregu imprez i uroczystości szkolnych i gminnych.
10 grudnia 2018 r. Patrycja odebrała we Wrocławiu akt stypendialny z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

M.D.


   
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI


W dniach 7 i 8 grudnia 2018. odbyła się zbiórka żywności w sklepach na ternie Przemkowa. Wolontariusze - ze Szkolnego Koła Caritas w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie - w czasie dyżurów w przemkowskich sklepach zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących osób w Przemkowie. Zebraną żywność przeznaczono na paczki świąteczne dla rodzin i osób będących w trudnej sytuacji.

   
Strona 4 z 72 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 14
Najnowszy Użytkownik: z_promocji